Bloomberg: в росію за рік ввезли чипів західного виробництва на суму понад $1 млрд

Bloomberg: в росію за рік ввезли чипів західного виробництва на суму понад $1 млрд

Чипи росія використає для виробництва танків та ракет

This text is also available in English
Bloomberg: в росію за рік ввезли чипів західного виробництва на суму понад $1 млрд
фото DR

росія за 2023 рік імпортувала передові американські та європейські чипи на суму понад мільярд доларів, незважаючи на обмеження, які мали завадити російським військовим заволодіти технологіями для розпалювання війни в Україні.

Джерело. Про це пише Bloomberg із посиланням на засекречені дані російської митниці.

Видання з'ясувало, що $1,7 млрд росія витратила на чипи, які може використати для виробництва танків та ракет. Більшість цієї продукції вироблено 20 компаніями, серед яких американські Intel, AMD і Analog Devices, а також європейські Infineon Technologies, STMicroelectronics і NXP Semiconductors.

Також серед виробників чипів, закуплених росією, кілька китайських компаній та тайванська компанія Realtek Semiconductor. Видання пише, що імпорт йде в росію, як правило, із третіх країн: Китаю, Туреччини та ОАЕ.

Восени минулого року адміністрація Байдена заявила про припинення поставок до Китаю та росії нових чипів, розроблених компанією Nvidia та іншими американськими техногігантами. Таким чином влада Штатів намагається не дати Пекіну отримати передові американські технології для зміцнення своїх збройних сил.

Раніше за адміністрації Байдена Міністерство торгівлі США запровадило нове правило, яке може заблокувати експорт програмного забезпечення для проектування мікросхем та створення чипів наступного покоління.

Бекграунд. Як стало відомо з розслідування, німецькі, американські, британські та інші західні компанії постачають в росію військові товари. Для закупівель використовуються фірми-прокладки – в основному це юрособи з Китаю.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло