Танкери, застраховані в Британії, перевозять більш як третину всієї російської нафти
Протягом російського вторгнення в Україну Британія застрахувала судна, що перевозили російську нафту, на суму 120,6 млрд євро

Незважаючи на введення санкцій західними країнами щодо російської нафти, більшість суден, що перевозять російську нафту, застраховані в країнах ЄС та G7.
У період з березня 2022 року до кінця листопада 2023 року Велика Британія застрахувала судна, що перевозили російську нафту, на суму 120,6 млрд євро.
Джерело. Про це пише usm.media з посиланням на аналітичний матеріал фінського дослідницького центру CREA.
За 12 місяців, що минули з моменту встановлення граничної ціни на нафту – $60 за барель, танкерами, застрахованими у Великій Британії, було перевезено російської нафти на суму 46,4 млрд євро.
За даними CREA, з моменту запровадження санкцій до листопада 2023 року 33% усієї російської нафти (за обсягом) перевозилося на танкерах, застрахованих у Великій Британії.
Також стало відомо, що у грудні 2023 року 64% російської сирої нафти транспортувалося «тіньовими» танкерами.
Доходи росії від морського експорту нафти в грудні знизились на 14% (56 млн євро на день).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].