Зеленський хоче, щоб соцдопомога ЄС для біженців приходила в бюджет України – ARD
На думку президента, таким чином ці гроші підтримували б українську економіку

Президент України Володимир Зеленський хоче, щоб гроші, які надають різні європейські країни як соцдопомогу українським біженцям, приходили в бюджет України. На його думку, Україна сама розподілить кошти між цими людьми й так ці гроші підтримували б українську економіку.
Про це президент повідомив в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD.
Журналістка запитала, чи не слід Німеччині скорочувати соцдопомогу чоловікам із подальшою передачею зекономленого в український бюджет, враховуючи, що до ФРН виїхало майже 200 000 чоловіків призовного віку.
«Якщо уряд хоче допомагати українцям, то є такий момент − наприклад, якась людина виїхала й перебуває за кордоном та отримує підтримку від Німеччини… Але буває так, що ця людина отримує підтримку і від вас, і від нас. Ну, так буває. Я зараз не про наших українців у Німеччині… І тому я завжди говорив, що для нас набагато краще, якби Німеччина підтримувала українців, даючи гроші в бюджет України, а потім Україна вже б перерозподіляла ці гроші залежно від того, де знаходиться ця людина», – сказав президент.
Президент пояснив, що зараз частина грошей України залишилася в Європі, оскільки, коли люди тікали з дому від війни, вони вивозили гроші. Пізніше Європа почала підтримувати Україну, і всі гроші, які йшли на підтримку українців, залишалися за кордоном і в економіці тієї чи іншої держави.
«І в кінці-кінців гроші наші виїхали, а європейські гроші лишалися там, де залишилися громадяни України. Поза територією України. Немає в мене ніяких питань. Просто хотів би, щоб ми звернули на це увагу. Коли весь світ каже про фінансову підтримку українців, то я хотів би звернути увагу, де залишається більшість цих грошей», − сказав він.
Зеленський також наголосив, що рішення про підтримку українців – це особисте рішення німців і Німеччини.
Він зазначив, що не треба узагальнювати питання українських біженців, оскільки «тут дуже багато різних деталей: є люди, які виїхали з різних причин і мали законодавчі причини й можливості поїхати, є люди немобілізаційного віку, є ті, хто виїхали раніше, є студенти».
Зеленський зауважив, що канцлер Німеччини Оліф Шольц не може «когось брати і повертати чи виштовхувати» в Україну. За словами президента, навіть стосовно порушників «ми повинні діяти згідно із законом».
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Чехія не видаватиме Києву українців, які підлягають мобілізації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].