Зеленський хоче, щоб соцдопомога ЄС для біженців приходила в бюджет України – ARD

Зеленський хоче, щоб соцдопомога ЄС для біженців приходила в бюджет України – ARD

На думку президента, таким чином ці гроші підтримували б українську економіку

Зеленський хоче, щоб соцдопомога ЄС для біженців приходила в бюджет України – ARD
Фото: скріншот / ARD

Президент України Володимир Зеленський хоче, щоб гроші, які надають різні європейські країни як соцдопомогу українським біженцям, приходили в бюджет України. На його думку, Україна сама розподілить кошти між цими людьми й так ці гроші підтримували б українську економіку.

Про це президент повідомив в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD.

Журналістка запитала, чи не слід Німеччині скорочувати соцдопомогу чоловікам із подальшою передачею зекономленого в український бюджет, враховуючи, що до ФРН виїхало майже 200 000 чоловіків призовного віку.

«Якщо уряд хоче допомагати українцям, то є такий момент − наприклад, якась людина виїхала й перебуває за кордоном та отримує підтримку від Німеччини… Але буває так, що ця людина отримує підтримку і від вас, і від нас. Ну, так буває. Я зараз не про наших українців у Німеччині… І тому я завжди говорив, що для нас набагато краще, якби Німеччина підтримувала українців, даючи гроші в бюджет України, а потім Україна вже б перерозподіляла ці гроші залежно від того, де знаходиться ця людина», – сказав президент.

Президент пояснив, що зараз частина грошей України залишилася в Європі, оскільки, коли люди тікали з дому від війни, вони вивозили гроші. Пізніше Європа почала підтримувати Україну, і всі гроші, які йшли на підтримку українців, залишалися за кордоном і в економіці тієї чи іншої держави.

«І в кінці-кінців гроші наші виїхали, а європейські гроші лишалися там, де залишилися громадяни України. Поза територією України. Немає в мене ніяких питань. Просто хотів би, щоб ми звернули на це увагу. Коли весь світ каже про фінансову підтримку українців, то я хотів би звернути увагу, де залишається більшість цих грошей», − сказав він.

Зеленський також наголосив, що рішення про підтримку українців – це особисте рішення німців і Німеччини.

Він зазначив, що не треба узагальнювати питання українських біженців, оскільки «тут дуже багато різних деталей: є люди, які виїхали з різних причин і мали законодавчі причини й можливості поїхати, є люди немобілізаційного віку, є ті, хто виїхали раніше, є студенти».

Зеленський зауважив, що канцлер Німеччини Оліф Шольц не може «когось брати і повертати чи виштовхувати» в Україну. За словами президента, навіть стосовно порушників «ми повинні діяти згідно із законом».

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Чехія не видаватиме Києву українців, які підлягають мобілізації.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло