Безпілотників в України буде більше – Федоров після зустрічі зі 120 виробниками дронів

Безпілотників в України буде більше – Федоров після зустрічі зі 120 виробниками дронів

У Мінцифри зі свого боку обіцяють адаптувати закони й полегшити контрактування

Безпілотників в України буде більше – Федоров після зустрічі зі 120 виробниками дронів
Фото: скриншот з відео

Після зустрічі з понад 120 виробниками дронів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що безпілотників в України буде більше. Він наголосив, що у 2024 році компаніям треба масштабуватися – бо дронів треба більше.

Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

«Ми, зі свого боку, і далі змінюємо полісі, адаптуємо закони й працюємо над полегшеним контрактуванням. З ключового – зараз нам треба стандартизувати вимоги та тактико-технічні характеристики для дронів. Також для виробників важливо розуміти прогнозування контрактів і потреб Генштабу – працюємо і над цим», – зазначив він.

Зараз, за його словами, пріоритетні технології БпЛА для розвитку:

  • українського «Ланцету»;
  • AI для автоматичного захоплення цілей;
  • керованого боєприпасу;
  • наведення на РЕБ та удару по них;
  • антидронових рішень тощо

Також активно працюємо по треку розвитку роботизованих платформ, боєприпасів і РЕБ – майже щотижня нова одиниця отримує кодифікацію за стандартами НАТО.

Бекграунд. Протягом минулого року українське виробництво безпілотників масштабувалося: 67 моделей отримали кодифікацію, 58 мають держконтракт. Загалом на ринку працює понад 200 українських компаній, які займаються БпЛА або сервісами та продуктами у сфері дронів.

Торік Мінцифри запустило кластер для розвитку військових технологій Brave1, який підтримує виробників інновацій, видає гранти та допомагає з допуском до експлуатації і кодифікацією. У планах – збільшити розмір грантів до $200 000, щоб винахідники могли зробити якісний прототип.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло