Понад 84% банків очікують зростання кредитного портфелю в наступні 12 місяців – опитування НБУ
Водночас 23,3% опитаних представників банківського сектору прогнозують зниження його якості

За результатами щоквартального опитування банків про умови кредитування поліпшення основних показників триває – більшість респондентів очікує на зростання кредитування підприємств та населення в наступні 12 місяців.
Про це йдеться на сайті регулятора.
Відповідно до результатів опитування НБУ, очікування банків на IV кв. 2023 року – III кв. 2024 року такі:
- кредитний портфель: знизиться суттєво – 0%; знизиться несуттєво – 7,3%; не зміниться – 3%; зросте несуттєво – 84,7%; зросте суттєво – 5%.
- депозити: знизяться суттєво – 0%; знизяться несуттєво – 28,7%; не зміняться – 15,1%; зростуть несуттєво – 48,9%; зростуть суттєво – 7,3%.
- якість кредитного портфелю: знизиться суттєво – 0%; знизиться несуттєво – 23,3%; не зміниться – 58,8%; зросте несуттєво – 17,9%; зросте суттєво – 0%.
«Попит на корпоративні кредити в IV кварталі надалі відновлювався, як і впродовж 2023 року. Вперше за останні п’ять кварталів попит великих підприємств зріс помітніше, ніж попит на позики МСП», – повідомлять у Нацбанку.
Зазначається, що попит на іпотеку знизився, що перервало тенденцію його понад річного зростання. Переважно про це зазначили великі банки. Водночас попит на споживчі позики не змінився.
Згідно з опитуванням, респонденти прогнозують подальше зростання попиту на позики бізнесу в І кварталі 2024 року. Найбільше – на гривневі та короткострокові кредити, позики великим компаніям.
Очікується, що попит на іпотеку зменшиться, а на споживчі позики – не зміниться.
«Банки пом’якшили кредитні стандарти для МСП, водночас посилили для бізнесу загалом під тиском гірших очікувань розвитку окремих галузей або підприємств, стосовно обмінного курсу та потреби в капіталі. У І кварталі банки очікують пом’якшення стандартів для МСП, натомість за валютними та довгостроковими позиками вони посиляться», – йдеться в повідомленні.
За даними регулятора, кредитні стандарти для іпотеки в IV кварталі вперше за рік не пом’якшилися, а залишилися незмінними. Водночас фінустанови надалі пом’якшували стандарти для споживчих позик та очікують цього й надалі.
Однак банки прогнозують зниження якості кредитного портфелю. Валютний, кредитний та операційний ризики зросли в ІV кварталі 2023 року і надалі посиляться, зазначили респонденти.
Довідково.
Опитування про умови банківського кредитування проводилося з 15 грудня 2023 року до 12 січня 2024 року серед кредитних менеджерів банків. Відповіді надали 26 фінансових установ, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 96%.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що бізнес у січні погіршив оцінки результатів своєї діяльності.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].