Європейський суд відмовився зняти санкції з двох російських олігархів
Під час процесу Усманов заперечував свої особливі стосунки з путіним, але суд йому не повірив

Засновник холдингу USM Алішер Усманов і голова російської держкорпорації розвитку “Веб.рф” Дмітрій Шувалов не змогли добитися того, щою ЄС зняв із них санкції. Європейський суд загальної юрисдикції відхилив їхні скарги на включення до чорного списку.
Усманов потрапив під санкції 28 лютого 2022 року, за чотири дні після російського вторгнення в Україну.
В обґрунтуванні йшлося про те, що мільярдер «має особливо тісні зв'язки» з президентом рф владіміром путіним, входить до кола «державних бізнесменів», які обслуговують фінансові потоки Кремля, і активно підтримує політику влади «щодо дестабілізації України».
У ході процесу Усманов намагався довести, що став мішенню ЄС лише через своє багатство та славу, заперечуючи особливі стосунки з путіним.
Проте представники ЄС не погодились із цим аргументом.
«Це не просто тому, що він надзвичайно багатий, а тому, що він надає матеріальну та фінансову підтримку російським особам, які приймають рішення», – зазначала Діана Лоран, юрист Ради ЄС, яка запроваджує санкції.
У результаті суд став на бік відповідача, вважаючи, що Усманова внесли до чорного списку обґрунтовано.
У тому числі суд послався на документи Агентства боротьби з фінансовими злочинами при казначействі США (FinCen), які підтверджують, що мільярдер переказав $6 млн раднику путіна Валентину Юмашеву.
Також суд нагадав про взаємини Усманова із екс-президентом Дмітрієм Медведєвим, фонду якого він передав садибу на Рубльовці; і вказав на те, що газета «Коммерсант», що належить бізнесменові, «зайняла явно прокремлівську позицію», а в жовтні 2021 року опублікувала антиукраїнську пропагандистську статтю Медведєва.
Суд відмовився зняти санкції і з колишнього першого віце-прем'єра та голови “Веб.рф” Ігоря Шувалова. У рішенні йдеться, що його дії на посаді голови держбанку виходять за межі «технологічних» і однозначно вказують на підтримку ним анексії Криму та політики російської влади щодо України. Вихід Шувалова із Ради Євразійської економічної комісії на позицію суду не вплинув.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].