ЄС закликає Польщу, Словаччину й Угорщину зняти обмеження на імпорт зерна з України

ЄС закликає Польщу, Словаччину й Угорщину зняти обмеження на імпорт зерна з України

Зазначається, що ЄС уже розробив механізми, які допоможуть захистити фермерів

Єврокомісар із торгівлі Валдіс Домбровскіс закликав до скасування односторонніх обмежень на імпорт українського зерна, які запровадили Польща, Угорщина та Словаччина.

Про це Домбровскіс сказав під час дебатів у Комітеті агрокультури при Європейському парламенті.

Він наголосив, що ЄС уже розробив механізми для захисту фермерів.

Домбровскіс нагадав, що Єврокомісія вже вживала захисних заходів для країн, що межують з Україною, у тому числі стосовно зерна, кукурудзи та насіння соняшнику. Зазначивши успішне функціонування експортного контролю між Україною та Румунією, він висловив обурення тим, що механізм не працює з Польщею, Угорщиною та Словаччиною, які продовжують застосовувати односторонні обмеження, що суперечать компетенції ЄС у торговельній політиці.

Єврокомісія запропонувала автономні торговельні заходи для країн, що стикаються з негативним впливом українського експорту, зокрема, яєць, цукру, соняшникової олії – встановити граничні максимальні квоти на ці продукти.

Домбровскіс зазначив, що «коридори солідарності» залишаються актуальними, не дивлячись на відновлення Україною експорту Чорним морем, оскільки вони ще не досягли довоєнних рівнів. 

Недавно на кордонах України з Польщею та Румунією відбулися протести аграріїв. 15 вересня Єврокомісія скасувала заборону на імпорт українського зерна для країн – членів ЄС. Після цього Словаччина, Польща та Угорщина введуть односторонні обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Єврокомісія продовжила пільговий режим імпорту агротоварів з України, виключивши з нього найрентабельніші категорії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло