Уранодобувні компанії прогнозують зростання цін і укладення нових договорів про постачання через дефіцит на ринку

Уранодобувні компанії прогнозують зростання цін і укладення нових договорів про постачання через дефіцит на ринку

Причиною цього стало значне скорочення видобутку найбільшим світовим виробником ядерного палива

Уранодобувні компанії прогнозують зростання цін і укладення нових  угод про постачання після того, як провідний світовий виробник ядерного палива сколихнув ринок скороченням обсягів видобутку.

Про це пише Bloomberg.

Нещодавні переговори з потенційними покупцями свідчать про додатковий інтерес до нових угод про закупівлю уранової сировини, який, ймовірно, зросте після того, як казахстанська державна компанія «Казатомпром» знизила прогноз видобутку на початку цього місяця, пише видання.

«З цих обговорень нам зрозуміло, що комунальні підприємства хочуть бачити більшу диверсифікацію поставок», – сказав Брендон Манро, головний виконавчий директор компанії Bannerman, що базується в Перті, яка має на меті ввести в експлуатацію проект Etango в Намібії до кінця 2026 року. «Ми вважаємо, що довгострокова картина залишається сильною». Цього місяця Казатомпром знизив свій прогноз на 2024 рік на цілих 14%, попередньо попередивши, що, ймовірно, не зможе досягти запланованого рівня виробництва в 2025 році.»

Водночас попит на уран зростає, оскільки такі країни, як Китай, Японія, Південна Корея і Франція, відновлюють або розширюють свій парк атомних електростанцій, сказав Джон Боршофф, генеральний директор компанії Deep Yellow Ltd., що має проекти в Австралії та Намібії.

«Я думаю, що це чудовий час для виробників, і це буде стійкий період високих цін щонайменше протягом десятиліття», – сказав Боршофф. Deep Yellow прогнозує, що перший видобуток на своєму проекті Tumas в Намібії розпочнеться у 2026 році.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що США можуть уже цього року заборонити постачання урану з росії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло