Світовий банк збільшив оцінку вартості відбудови України майже до $486 млрд – Шмигаль
За словами прем’єра, найбільше постраждали сектори торгівлі та промисловості, сільське господарство, енергетика та транспорт

Сукупні економічні, соціальні та інші втрати України станом на кінець 2023 року становлять майже $499 млрд.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час презентації третьої оцінки збитків і потреб на відновлення України (RDNA3).
Зокрема, найбільше постраждали сектори торгівлі та промисловості, сільське господарство, енергетика та транспорт.
«Потреби на відбудову України складають майже $486 млрд. З них на швидке відновлення потрібно витратити $15 млрд. Ми бачимо, що за останній рік потреби на відбудову продовжили зростати. Особливо зростання помітно в житловому секторі, де через дії ворога зруйновано чи пошкоджено 10% від усього фонду житла», – зазначив він.
За його словами, негативна динаміка також присутня в аграрному секторі та в екології через російський теракт на Каховській ГЕС і через замінування наших земель.
Шмигаль наголосив, що головним ресурсом для відновлення України має стати конфіскація заморожених російських активів. Водночас позиція України залишається незмінною – платити повинна росія.
«Маємо запустити цей процес уже цього року. Використання доходів від активів рф вважаємо можливим проміжним рішенням, яке не скасовує необхідність повної конфіскації», – зазначив прем’єр.
За даними очільника уряду, залучення і спрямування $15 млрд у швидке відновлення згенерує ще орієнтовно $5,5 млрд приватних інвестицій.
«Ми розраховуємо залучити іноземні інвестиції, не чекаючи завершення війни, а вже зараз. Визначені пріоритетні галузі. Це оборонно-промисловий комплекс, енергетика, будівництво, аграрний сектор, природні ресурси, цифрові технології, IT-сектор», – зауважив Шмигаль.
Він також додав, що результати RDNA3 сприятимуть реалізації програми Ukraine Facility, яка погоджена Європейським парламентом і Радою ЄС і передбачає виділення 50 млрд євро протягом чотирьох років. Крім того, Україна розраховує на макрофінансову підтримку з боку Сполучених Штатів.
Бекграунд. Раніше Mind писав, як бачать у Давосі відбудову України під час та після війни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].