На світових ринках українську кукурудзу продають дешевше за американську та аргентинську на $20 за тонну – ВАР
У зв’язку із цим українські аграрії відкладають реалізацію кукурудзи на наступний сезон

На світових ринках зараз спостерігається заниження цін на українську кукурудзу порівняно з американською та аргентинською, приблизно на $20 за тонну.
Про це повідомили експерти аналітичного центру сільгоспкооперативу «ПУСК», який є частиною Всеукраїнської аграрної ради.
Такий дисбаланс цін є аномально великим, тому українські аграрії, зіткнувшись із цією ситуацією, обмежують продаж зернової.
«Українські оператори ринку висловлюють обурення тим, що можливе збільшення пропозиції кукурудзи з Аргентини на світовому ринку призведе до подальшого погіршення умов для реалізації української зернової. Ціни на українську кукурудзу на базі CIF різко знизилися через високий обсяг пропозиції та низький попит. На європейських ринках українська кукурудза продається приблизно за $200–210 за тонну, тоді як американська кукурудза пропонується за $220 за тонну. Розрив у ціні на $20 за тонну вважається аномально великим. Такий дешевий курс української кукурудзи порівняно з американською та аргентинською є неправомірним, і для такого дисбалансу немає об'єктивних обґрунтувань», – зауважили аналітики.
Зараз внутрішній ринок кукурудзи в Україні не проявляє активності у сфері торгівлі, і багато аграріїв утримують зернову, не бажаючи реалізовувати її за низькими цінами. Вартість кукурудзи в одеських портах на умовах СРТ знаходиться у діапазоні $147–155 за тонну, а на невеликих портах Дунаю – $150–155 за тонну.
«Великі гравці на ринку призупинили торгівлю кукурудзою, аграрії утримують продажі через надто низькі ціни. Багато фермерів готові відкласти реалізацію кукурудзи до літа або навіть на наступний сезон через збиткові умови. Наразі в Україні є значний обсяг запасів кукурудзи, але доступний для продажу обсяг є предметом обговорення», – зазначили фахівці.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що ЄС закликає Польщу, Словаччину й Угорщину зняти обмеження на імпорт зерна з України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].