За 2023 рік експорт українського збіжжя на світовий ринок зріс на 16%

За 2023 рік експорт українського збіжжя на світовий ринок зріс на 16%

Загалом за минулий рік Україна експортувала 44,8 млн тонн збіжжя

За 2023 рік експорт українського збіжжя на світовий ринок зріс на 16%
Фото: Рexels

Минулого року Україна експортувала 44,8 млн тонн збіжжя, що на 16% перевищило показник 2022 р. Проте протилежна тенденція спостерігалась торік стосовно виручки від експорту зерна, яка за 2023 р. становила $8,3 млрд (-9%), що відображає загальну цінову ситуацію на глобальному ринку.

Про це заявив заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов, повідомляє пресслужба Центру.

Як зауважив науковець, незважаючи на війну, активні бойові дії та цілеспрямовані обстріли портової інфраструктури України, в порівнянні з 2022 р. фіксувалось збільшення кількісних обсягів поставок основних товарних позицій продукції зернової групи. Так, за рік було експортовано близько 26,4 млн тонн кукурудзи (майже на 6% більше показника 2022 р.), 16,2 млн тонн пшениці (+44%), 2,2 млн тонн ячменю (+1%).

«Найбільшими покупцями українського зерна в минулому році традиційно стали представники Європейського Союзу, Азії та Африки. При цьому торік експорт знову здійснювався переважно до країн ЄС», – зазначив М. Пугачов.

Рейтинг найбільших імпортерів українського зерна з часткою в 17,1% загальної вартості експорту цієї товарної групи у 2023 р. очолила Іспанія. Китай знову став другим у рейтингу з часткою в 13,9%. Румунія, яка 2022 р. була першою в рейтингу найбільших імпортерів українського збіжжя, минулого року забезпечила собі третє місце з часткою у 12,5%. Сукупно ці три держави сформували близько 44% вартісного обсягу всіх закупівель зернопродукції в Україні.

«У минулому році на тлі припинення влітку роботи «зернового коридору» під егідою ООН та обмеження імпорту пшениці й кукурудзи з України до окремих країн ЄС, починаючи з квітня, хорошою альтернативою став створений завдяки успішним діям Збройних Сил України тимчасовий морський коридор. Почавши свою роботу в серпні 2023 р. з доволі незначних обсягів експорту, він поступово розширював свої потужності. Це дало змогу, зокрема, забезпечити загальний експорт продукції сільського господарства в кількості 7,7 млн тонн як у грудні 2023 р., так і в січні 2024 р. Найголовніше, що Україна досягає таких результатів власними силами», – підсумував М. Пугачов.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що на українському ринку автоперевезень зростає попит на транспортування соняшнику до Болгарії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло