Мінфін схвалив план цифровізації Держмитслужби до 2026 року
Національний план цифровізації української митниці базується на багаторічному стратегічному плані електронної митниці ЄС

Мінфін схвалив довгостроковий національний стратегічний план цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Держмитслужби – керівний документ із впровадження та розвитку митних інформаційних систем на наступні роки.
Про це йдеться на сайті міністерства.
План розраховано до 2026 року та передбачає:
- запровадження принципів кіберзахисту;
- впровадження безпаперових процедур;
- побудову надійних і сучасних ІТ-систем митниці.
Очікується, що успішна реалізація визначених трансформацій забезпечить ІТ-систему української митниці необхідними інструментами для боротьби з корупцією та шахрайством.
«Документ розроблено в контексті підготовки України до вступу до Європейського Союзу та виконання Угоди про асоціацію в частині гармонізації митних процесів з європейськими стандартами. Особливу увагу приділено виконанню всіх вимог щодо майбутніх інтеграцій до систем ЄС», – йдеться в повідомленні.
За даними Мінфіну, національний план цифровізації української митниці базується на Багаторічному стратегічному плані електронної митниці ЄС (Multi-annual strategic plan for electronic customs, MASP-C). Команда EU4PFM надала експертну підтримку в процесі його підготовки.
Основою ІТ-стратегії Держмитслужби, зокрема, визначено: сервісно-орієнтовну архітектуру, централізоване впровадження ЄАІС, гармонізований інтерфейс із ЄС і Єдине вікно для міжнародної торгівлі.
Зазначається, що окрему увагу в документі приділено запровадженню принципів кіберзахисту. Передусім йдеться про забезпечення:
- запису та відстеження історії запитів на внесення змін до даних;
- захисту від несанкціонованого доступу до інформації;
- неможливості зміни або втрати журналів роботи з даними;
- неможливості зміни інформації та документів, наданих користувачами з використанням кваліфікованого електронного підпису.
«Серед пріоритетів ЄС нині є впровадження безпаперових процедур. У митній справі для цього реалізується Ініціатива електронної митниці (Electronic customs initiative). Для впровадження Е-Митниці розроблено Multi-annual strategic plan for electronic customs (MASP-C) – плановий документ, що охоплює всі митні проєкти, пов'язані з ІТ», – повідомили в міністерстві.
Держмитслужба передбачила поетапний підхід до впровадження електронної митниці, зокрема:
- бізнес-аналіз, політика та правове оформлення;
- створення технічної специфікації системи;
- створення специфікацій для інтеграції із зовнішніми системами;
- розробка та впровадження системи.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що уряд затвердив Нацстратегію доходів на 2024–2030 роки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].