Туреччина вже кілька тижнів не платить гроші за російську нафту
В результаті турецький експорт у рф виявився паралізованим: постачання машин та обладнання практично зупинилося

Через проблеми з турецькими банками російські експортери нафти вже деякий час не отримують із Туреччини гроші за продану нафту, повідомило Reuters джерело в одній із великих нафтових компаній. За його словами, проблема існує близько «двох-трьох тижнів».
Знайоме із ситуацією турецьке джерело Reuters підтверджує:
«Деякі платежі були порушені».
За його словами, труднощі з оплатою енергоносіїв виникли після того, як США у грудні попередили про жорсткі заходи за порушення санкцій проти росії.
«Довелося змінювати узгоджені способи платежів або відкладати їх, при цьому постачання тривали», – пояснює джерело Reuters.
За словами двох інших співрозмовників агентства, потік російського палива у напрямку Туреччини поки що не зупинявся: лише кілька невеликих вантажів зіткнулися із затримками.
Посилення банківських процедур вдарило насамперед по неенергетичній торгівлі, розповідає третє джерело Reuters:
«Основна проблема виникає не з платежами з Туреччини, а з платежами, які Туреччина має отримати з росії».
В результаті турецький експорт у рф виявився паралізованим: постачання машин та обладнання практично зупинилося, пояснив співрозмовник агентства.
Туреччина більш ніж удвічі збільшила закупівлю російської нафти після початку війни з Україною і залишається єдиною країною НАТО, яка продовжує отримувати нафту з рф.
За підсумками січня-листопада минулого року, на турецькі НПЗ, у тому числі найбільший STAR, надійшло 8,9 млн тонн сирої нафти російського походження. Крім того, російські нафтовики продали на турецький ринок 9,4 млн тонн дизельного палива.
Те, що платежі за нафту не відбуваються, пов'язане з посиленням банківського контролю, пояснюють джерела Reuters. У січні аналогічні проблеми виникли з Індією, яка відмовилася приймати 14 танкерів із сахалінською нафтою сорту Sokol після того, як «Роснефть» не змогла відкрити рахунок в ОАЕ, щоб отримувати оплату в дирхамах.
За словами російських дипломатів, відмови банків працювати з російськими компаніями «виникли внаслідок посилення антиросійських санкцій» та рішень Мінфіну США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].