Чотири країни НАТО не виключили відправлення військ до України
Естонія, Литва, Нідерланди не вважають такий варіант неможливим

Чотири європейські країни не виключили можливість відправлення військ до України, коментуючи слова французького президента Еммануеля Макрона про те, що країни Євросоюзу можуть у найближчому майбутньому це зробити.
Так, прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що країна розглядає всі можливості без винятку, щоб допомогти Україні перемогти путіна.
Литовські чиновники також розглядають можливість відправлення своїх військових в Україну для навчання її військ, заявив радник президента Кястутіс Будріс, зазначивши, що підтримка у вигляді зброї та боєприпасів поки що залишається головним пріоритетом.
«Ми говоримо про таку можливість і робимо це абсолютно відкрито. Є багато нюансів щодо того, як це може статися і за яких умов, заявив він. – Боєприпаси – це головний інструмент, який потрібний сьогодні і який був потрібний учора, але вже на столі».
Нідерланди не вважають за неможливе відправлення солдатів в Україну, але для цього «поки не час», заявив генерал Онно Ейхельсхайм, голова оборони Нідерландів.
«Я думаю, слід залишити всі варіанти відкритими», – сказав він, додавши, що поки що ніхто не просив Нідерланди про таку допомогу і це питання не стоїть на порядку денному.
Велика Британія не має планів великомасштабного розміщення військ в Україні, заявив представник прем'єр-міністра Ріші Сунака, але там вже знаходиться невелика кількість британських військових.
«Окрім невеликої кількості особового складу, який у нас є в країні, що підтримує Збройні сили України, у нас немає жодних планів щодо великомасштабного розгортання», – заявив Сунак.
Напередодні британський уряд спростував заяву канцлера Німеччини Олафа Шольца про те, що британські військові беруть участь у запусках ракет в Україні.
Лондон заявив, що запуск крилатих ракет та процес вибору цілей – справа ЗСУ, а не британських військових, які перебувають в Україні.
Про те, що країни Євросоюзу можуть надіслати свої війська до України, першим заявив Макрон.
«Сьогодні немає консенсусу щодо відправлення наземних військ офіційним, передбачуваним та схваленим чином. Але в майбутньому нічого виключати не можна», – сказав Макрон за підсумками саміту в Парижі.
Бекграунд. Як повідомлялося, Макрон знайшов того, хто підтримав його ідею щодо відправлення військ НАТО в Україну. Ексголова Мюнхенської конференції з безпеки застерігає Захід від «надмірного стримування».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].