Китайські інвестори почали більш активно виводити кошти за кордон
За словами аналітиків, це ускладнює зусилля Пекіна з пожвавлення внутрішніх ринків і стабілізації юаня

Китайські гроші з шаленою швидкістю вливаються у фонди, що інвестують в офшорні активи. Водночас інвестори стикаються з лімітами на вихідні інвестиції, також вони ускладнюють зусилля Пекіна з пожвавлення внутрішніх ринків і стабілізації юаня.
Про це пише Reuters.
Зазначається, що поспіх з інвестуванням в офшори свідчить про низький рівень довіри всередині країни та проявляється у продажах фондів, випущених у рамках програми «Кваліфікований внутрішній інституційний інвестор» (QDII) – ключового каналу вихідних інвестицій, який дозволяє китайцям купувати закордонні цінні папери в умовах суворого контролю за рухом капіталу з боку Пекіну.
Продажі паїв фондів QDII у січні підскочили на 50% у річному обчисленні – до рекордно високого рівня, тоді як паї вітчизняних пайових інвестиційних фондів впали на 35%, свідчать дані Китайської асоціації управління активами (Asset Management Association of China). Активи в управлінні фондів QDII зросли на 19% в річному обчисленні.
Біржові фонди (ETF), що відстежують індекс Nikkei 225 та акції, які котируються на Nasdaq, останніми тижнями зазнали ризиків цінової премії, оскільки покупці пропонували значно вищу ціну, ніж вартість базових активів, щоб придбати акцію.
Ажіотажний відплив капіталу ілюструє тиск на рахунок капіталу та валюту Китаю, а також проблеми з відновленням довіри внутрішніх інвесторів до свого ринку.
Китайські акції перебувають біля п'ятирічного мінімуму, а прибутковість 30-річних казначейських облігацій країни впала до рекордно низького рівня.
Менеджери також намагаються йти в ногу з часом і відмовляють потенційним інвесторам або шукають партнерів та інші способи обійти обмеження.
Схема QDII обмежена квотою або лімітом на вихідні інвестиції, встановленим Державною адміністрацією валютного контролю Китаю (SAFE).
З липня не було надано жодної нової квоти, і, згідно з офіційними даними, сукупна затверджена квота становить $165,5 млрд.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що кількість запусків хедж-фондів в Азії впала до найнижчого показника за 14 років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].