Новини законодавства: що змінилося для бізнесу та влади з 20.02.2024 по 27.02.2024

Новини законодавства: що змінилося для бізнесу та влади з 20.02.2024 по 27.02.2024

Основні регуляторні новації минулого тижня

Новини законодавства: що змінилося для бізнесу та влади з 20.02.2024 по 27.02.2024
Фото: ілюстративне

Як змінилося законодавство з 28.02.2024 до 04.03.2024

1. Регуляторні акти 

Кабінет Міністрів України:

  • Документ: постанова від 27 лютого 2024 року №217 (відбулася 02.03.2024) про розширення дії «єЧерги».

Суть: Кабінет Міністрів поширив дію електронної системи «Електронна черга перетину кордону» («єЧерга») на водіїв легкових авто.

Детальніше

  • Документ: постанова від 27 лютого 2024 року №212 (відбулася 29.02.2024) про запуск пілотного проєкту щодо зубопротезування ветеранів.

Суть: Кабмін погодив пропозицію Міністерства охорони здоровʼя стосовно реалізації у 2024 році пілотного проєкту щодо зубопротезування ветеранів. Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, деякі категорії військовослужбовців зможуть безкоштовно отримати ці послуги в лікарнях, незалежно від їхньої форми власності.

Детальніше

  • Документ: постанова від 23 лютого 2024 року №202 (відбулась 28.02.2024) про внесення змін до порядку фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі.

Суть: відтепер інформування учасників дорожнього руху про фіксацію автоматичними пунктами (фотозйомку та/або відеозапис) фактів правопорушень здійснюється шляхом встановлення відповідних дорожніх знаків в установленому порядку, а також розміщення відповідних оголошень на офіційному вебсайті Укртрансбезпеки.

  • Документ: постанова від 23 лютого 2024 року №200 (відбулася 01.03.2024) про затвердження порядку видачі погодження на поширення в Україні сортів овочевих культур, заявки на які подані до Міністерства аграрної політики та продовольства з метою державної реєстрації сорту до прийняття рішення про його державну реєстрацію.

Суть: для отримання погодження заявник повинен подати до Мінагрополітики в паперовій або електронній формі заяву на видачу погодження за формою, затвердженою Мінагрополітики. Заява подається з дотриманням вимог законодавства з питань електронного документообігу, використання електронних документів та електронної ідентифікації. Відповідне погодження видається строком на один рік, який обчислюється з дати видачі погодження та може бути продовжено не більше ніж на два роки.

  • Документ: постанова від 23 лютого 2024 року №197 (відбулася 01.03.2024) про питання популяризації товарів українського виробництва.

Суть: з метою популяризації товарів українського виробництва, сприяння збільшенню внутрішнього попиту на товари національного виробника, підвищення рівня загальної обізнаності української спільноти про національного виробника Кабінет Міністрів затвердив зображення торговельної марки. Уряд рекомендує держорганам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності використовувати затверджене цією постановою зображення торговельної марки відповідно до технічного стандарту (брендбуку).

Мінцифри:

  • Документ: наказ від 12.12.2023  №178 (відбувся 22.02.2024) про затвердження методики перевірки дотримання вимог, зокрема обов’язкових елементів технічних специфікацій.

Суть: ця методика визначає основні вимоги, сукупність процедур, послідовність дій та етапів проведення оцінки відповідності у сфері електронної ідентифікації. Орган з оцінки відповідності під час оцінки відповідності перевіряє дотримання вимог, зокрема обов’язкових елементів технічних специфікацій та процедур організаційних, методологічних, технічних і технологічних умов використання засобів електронної ідентифікації залежно від рівнів довіри до них, замовником оцінки відповідності та послугами, які ним надаються.

АМКУ:

  • Документ: розпорядження від 14.12.2023  №22-рп (відбулося 21.02.2024) про затвердження порядку визначення розміру штрафу, що накладається за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Суть: порядок спрямований на встановлення прозорих і чітких засад визначення розміру штрафу, що накладається за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, які ґрунтуються на підходах Організації економічного співробітництва та розвитку, Європейської Комісії. 

Проєктом порядку визначаються, зокрема:

  • загальні підходи до визначення розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції;
  • етапи визначення розміру штрафу;
  • підходи до визначення базового розміру штрафу на основі економічних показників;
  • обставини, що пом'якшують або обтяжують, відповідно до яких корегується базовий розмір штрафу;
  • інші обставини, що впливають на розмір штрафу;
  • механізми встановлення граничного розміру штрафу.

МВС:

  • Документ: наказ від 28.12.2023  №1081 (відбувся 22.02.2024) про затвердження порядку та умов страхування відповідальності суб’єктів господарювання, інших юридичних осіб, у користуванні яких є об’єкти підвищеної небезпеки, за шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок надзвичайних ситуацій.

Суть: ці порядок та умови визначають механізм укладання суб’єктами господарювання, іншими юридичними особами, у користуванні яких є об’єкти підвищеної небезпеки, договорів страхування відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок надзвичайних ситуацій, у тому числі пожеж та аварій на об’єктах підвищеної небезпеки, екологічно небезпечних аварій і надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, аварій, що становлять загрозу санітарному чи епідемічному здоров’ю населення. Розмір страхової суми в договорі страхування відповідальності встановлюється за домовленістю сторін і не може становити для окремого об’єкта підвищеної небезпеки:

  • 1 класу – менше ніж 5500 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня року укладання договору страхування відповідальності;
  • 2 класу – менше ніж 4500 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня року укладання договору страхування відповідальності;
  • 3 класу – менше ніж 3500 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня року укладання договору страхування відповідальності.

Мінагрополітики:

  • Документ: наказ від 11.12.2023  №2132 (відбувся 22.02.2024) про затвердження методики встановлення тарифів на оплату послуг, пов’язаних зі здійсненням заходів щодо профілактики та ліквідації хвороб тварин.

Суть: дія цієї методики поширюється на відносини, що виникають під час надання послуг, пов’язаних зі здійсненням заходів щодо профілактики та ліквідації хвороб тварин, проведенням лабораторних досліджень (випробувань), здійсненням ветеринарно-санітарної експертизи та інших ветеринарно-санітарних заходів, які надаються державними підприємствами, установами, організаціями, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. До складу виробничої собівартості ветеринарних послуг враховують:

  • прямі витрати на оплату праці спеціаліста ветеринарної медицини, який безпосередньо надає ветеринарні послуги;
  • прямі матеріальні витрати, які безпосередньо пов’язані з наданням ветеринарних послуг, а саме вартість канцелярських товарів, медикаментів, біопрепаратів, діагностичних засобів, ветеринарних препаратів, ветеринарних лікарських засобів, імунобіологічних ветеринарних лікарських засобів, вартість бланків висновків ветеринарно-санітарної експертизи;
  • інші прямі витрати, які безпосередньо пов’язані з наданням ветеринарних послуг, а саме: витрати на сплату податків та інших платежів, які є обов’язковими згідно із законом, нарахованих під час оплати праці, тощо.

2. Законопроєкти зареєстровані протягом тижня, які можуть вплинути на ведення бізнесу.

  • Документ: 11043 від 28.02.2024 щодо удосконалення функцій Національного банку з державного регулювання ринків фінансових послуг.

Що пропонується:

  • встановлення для фінансових компаній, ломбардів та кредитних спілок можливості надавати фінансові платіжні послуги на підставі ліцензії фінансової компанії, ломбарду, кредитної спілки без необхідності отримання окремої ліцензії на надання фінансових платіжних послуг згідно з Законом України «Про платіжні послуги»;
  • встановлення вимог до регулятивного капіталу небанківських надавачів платіжних послуг з метою забезпечення якісного оцінювання фінансового стану небанківських надавачів платіжних послуг та виявлення потенційних ризиків в їх діяльності, мінімізації таких ризиків і своєчасного реагування на можливі негативні наслідки діяльності таких осіб, уникнення конфлікту вимог до різних видів капіталу (вимоги до власного та до регулятивного капіталів);
  • збільшення розміру штрафів для всіх об’єктів нагляду та оверсайта, які будуть співставні з доходами надавачів платіжних послуг, у тому числі банків; тощо.

Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Ольгою Василевською-Смаглюк.

Статус: опрацьовується в комітеті.

  • Документ: 11044 від 28.02.2024 щодо проведення перевірок у частині вчинення мобінгу.

Що пропонується: проєкт закону розроблений із метою розблокування можливості проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за заявою працівника або профспілки з питань вчинення мобінгу під час дії правового режиму воєнного стану.

Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Юлією Гришиною.

Статус: опрацьовується в комітеті.

Детальніше

3. Важливі новини:

Бізнес у лютому пом’якшив негативні оцінки щодо ділової активності

КРАІЛ почала штрафувати за порушення вимог законодавства про рекламу азартних ігор

Підприємці зможуть використовувати офіційну державну символіку в комерційних цілях – Мінекономіки

Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією

Користувачі Telegram зможуть отримувати 50% виручки від показу реклами в їхніх каналах

Українські стартапи мають можливість отримати 200 тисяч євро на розвиток

Польські фермери продовжують блокування руху на 6 пунктах пропуску

На румунський ринок вийшли понад 300 українських компаній у 2023 році

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що змінилося для бізнесу та влади з 20.02.2024 по 27.02.2024.



У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло