Кабмін наполовину збільшив компенсацію за проєктами з висаджування винограду в рамках «єРоботи»

Кабмін наполовину збільшив компенсацію за проєктами з висаджування винограду в рамках «єРоботи»

Зокрема, збільшено розмір гранту на висадку одного гектара винограду з 225 тис. грн до 330 тис. грн

Кабмін наполовину збільшив компенсацію за проєктами з висаджування винограду в рамках «єРоботи»
Фото: ілюстративне

Кабмін розширив умови надання грантів за програмою «єРобота» на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства. Документ підготовлений Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Зокрема, пропонується змінити умови щодо висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних ділянках. Згідно з новими нормами, надання грантів доповнюються таким змістом:

  • гранти надаються для висадки й облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних земельних ділянках, загальна площа якої/яких становить від 1 до 25 гектарів;
  • допускається розташування між земельними ділянками господарських шляхів, прогонів, полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень, рубежів (річок, струмків, каналів, лісосмуг, рослинних смуг, дерев, стежок, рівчаків, ярів, заболочених земель).
  • збільшено розмір компенсації вартості проєкту висадки винограду до 330 тис. гривень на гектар насаджень.

Довідково. Урядова грантова програма діє з 1 липня 2022 року й передбачає підтримку малого та середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість для кожного охочого створити чи розвивати власний бізнес за напрямами «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень».

«Гранти надаються у розмірі не більше 70% вартості проєкту, але не більше 10 млн гривень. Заявник має профінансувати власними або кредитними коштами не менше 30% вартості проєкту. Обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників. Для садів – від 5 до 10 постійних і 125–425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць – не менше 4 постійних та 10 сезонних на гектар», – пояснили в міністерстві.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін пропонує розширити підтримку суб’єктів АПК через Державний аграрний реєстр.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло