Зеленський зустрівся з Ердоганом: головні заяви, зроблені за результатами зустрічі

Зеленський зустрівся з Ердоганом: головні заяви, зроблені за результатами зустрічі

Україна передала Туреччині список українців і кримських татар, які перебувають у російському полоні

Зеленський зустрівся з Ердоганом: головні заяви, зроблені за результатами зустрічі
фото Офіційний сайт Президента України

Під час робочого візиту до Туреччини президент Володимир Зеленський відвідав суднобудівні верфі, де споруджують корвети для Військово-Морських сил Збройних Сил України відповідно до Стратегії розвитку ВМС ЗСУ до 2036 року.

Глава держави ознайомився зі ступенем готовності та оснащенням корвета «Іван Мазепа», його технічними характеристиками та можливостями. Цей протичовновий корвет типу Ada має стати майбутнім флагманом ВМС України.

На судні президент зустрівся та поспілкувався з військовослужбовцями ВМС України, які проходять курси з експлуатації та обслуговування систем цього корабля.

Зеленський також ознайомився з перебігом будівництва корвета класу Ada, якому сьогодні указом Президента присвоєно ім’я гетьмана Івана Виговського і який теж має посилити наш військово-морський флот.

Крім того, Зеленський зустрівся з представниками турецького оборонного комплексу та бізнесів. Обговорювали майбутні спільні проєкти.

Найголовніше із заяв українського та турецького президентів:

* Україна передала Туреччині список українців і кримських татар, які перебувають у російському полоні або в неволі. Зеленський розраховує на допомогу Ердогана в поверненні кримських татар.

* Підписано угоду про спрощення торгівлі між країнами. Україна готова швидко вирішувати всі питання економічного співробітництва, зокрема у відновленні, у просуванні необхідних двом народам двосторонніх угод.

* Україна і Туреччина спільно працюватимуть над продовольчою безпекою і безпекою Чорноморського регіону, заявили лідери двох країн. Зеленський наголосив, що Чорноморський регіон є одним із найважливіших донорів глобальної стабільності та вже експортував на тлі російської блокади близько 30 мільйонів тонн вантажів.

* Підписано Угоду між урядом України й урядом Туреччини про створення системи електронного обміну попередньою інформацією про переміщувані між сторонами товари і транспортні засоби. Зазначається, що інформація, отримана митними органами сторін, сприятиме прискоренню руху товарів і транспортних засобів через кордони обох держав, а також протидії митним правопорушенням.

* Сторони також підписали кілька важливих документів на рівні міністерств оборони.

* Президенти обговорили Українську формулу миру. Туреччина готова прийняти мирний саміт за участі росії. Зеленський при цьому відповів, що не бачить представників росії на цьому саміті.

Більше про це ми писали в матеріаліЕрдоган запропонував українсько-російський саміт, Зеленський відповів, кого з росіян він готовий слухати і коли”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло