Українська кукурудза дорожчає, оскільки зростає попит із боку імпортерів, зокрема, з Китаю, ЄС, Туреччини та Єгипту

Українська кукурудза дорожчає, оскільки зростає попит із боку імпортерів, зокрема, з Китаю, ЄС, Туреччини та Єгипту

На базисі DAP українська кукурудза торгується з постачанням у березні-квітні до Італії, Австрії та Німеччини в діапазоні $192–197/т

Українська кукурудза дорожчає, оскільки зростає попит із боку імпортерів, зокрема, з Китаю, ЄС, Туреччини та Єгипту

Українська кукурудза дорожчає, оскільки зростає попит із боку закордонних імпортерів.

Про це йшлося 12 березня під час аналітичного брифінгу кооперативу ПУСК, створеного у рамках ВАР.

Очікування трейду, що з надходженням на світовий ринок нового врожаю кукурудзи з Аргентини, впадуть попит і ціни на українську зернову, не виправдалися. Зараз аргентинський новий врожай продається за вищими цінами, ніж українська кукурудза. Можна прогнозувати зростання цін на кукурудзу з України найближчими тижнями, говорять аналітики.

«Китай активно контрактує українську кукурудзу. Інші імпортери – Туреччина, Єгипет, Італія, Іспанія також почали багато купувати української кукурудзи. На глибокій воді, у морських портах, умовні ціни  зросли до  $142–145/т. Ціни зростають уже півтора тижня. Пропозиція «просідає», а попит стабільний. Можна прогнозувати, що на тлі попиту показники будуть додавати $2–3/т на тиждень і сягнуть рівня щонайменше $150/т на базисі СРТ вже до кінця березня», – прогнозують у ПУСК.

У квітні головним фактором цінових змін на кукурудзу стане інформація про врожай кукурудзи у Бразилії.

«У квітні буде більш достовірна інформація про врожай у Бразилії: посівні площі, зволоження ґрунту, стан посівів. Це буде впливати на світовий ринок. Якщо у Бразилії продовжиться посуха, яка триває зараз, і скоротиться врожай, тоді ціна на ринку зростатиме. Але поки це один зі сценаріїв. У випадку вчасних опадів у Бразилії кон’юнктура на світовому ринку кукурудзи буде іншою»,  – кажуть аналітики.

На базисі DAP українська кукурудза торгується з постачанням у березні-квітні до Італії, Австрії та Німеччини у діапазоні $192–197/т.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Єврокомісія продовжила пільговий режим імпорту агротоварів з України, виключивши з нього найрентабельніші категорії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло