«Укртелеком» може купити одного з операторів фіксованого інтернету – гендиректор
Юрій Курмаз уточнив, що наразі така можливість розглядається, але поки що переговори не ведуться

Найбільший оператор фіксованого зв’язку в Україні АТ «Укртелеком» вивчає можливість придбання одного з операторів фіксованого інтернету. Разом з тим наразі безпосередніх переговорів компанія не веде.
Про це повідомив генеральний директор компанії Юрій Курмаз в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна», відповідаючи на запитання про ймовірні кроки оператора з поглинання менших компаній у сегменті фіксованого інтернету.
«M&A-угоди ми розглядаємо й вважаємо це хорошою можливістю неорганічного зростання для системних операторів в Україні. Стейкхолдери тут – покупець, продавець, держава, клієнт», – сказав він.
Курмаз зазначив, що 2023 року відбувалися переговори про можливе придбання одного з операторів, проте конкретних результатів вони не дали. Компанію, з якою велися переговори, він не назвав.
«Перемовини, які були у 2023-му, на жаль, нічим не завершилися з простої причини – немає офіційної звітності про активи. Провайдер послуг інтернету є, а активів нема. Хоча провайдер працює і має клієнтську базу. Балансу як такого немає. Десять оптичних ліній – на Петровичі, три – на Григоровичі, дві – на Казимировичі. Решта обладнання – узагалі ще на комусь», – заявив гендиректор.
«Група ФОПів, де кожен щось має... Це реальний кейс, коли активів у провайдера не було. Ми були згодні лише на нормальну, прозору угоду, але наш візаві каже, що якщо виконає всі необхідні юридичні та фінансові процедури й приведе структуру до ладу, то її ціна зросте втричі, не менше», – додав він.
Гендиректор «Укртелекому» наголосив, що інтернет-провайдери нерідко готові продати бізнес, виставляючи ціну, зважаючи на розміри наявної клієнтської бази, проте питання «прозоро сплачених за попередні періоди податків узагалі не обговорюється».
За його словами, у 2024 році «Укртелеком» вивчатиме питання придбання оператора фіксованого інтернету й розглядатиме компанії, які розвивають сучасні технології та оптичну інфраструктуру.
«Звичайно, насамперед будемо дивитися в регіонах, де в нас немає перетину з нашою мережею... У потенційній M&A-угоді мене цікавить і таке питання: як сформовані тарифи на послуги провайдера, чи є в них податки. Наприклад, у нашому тарифі близько 30% податків. Адже ми, як прозорий бізнес, маємо закладати в тариф податки. Якщо ні – ми не домовимося», – сказав Курмаз.
Уточнюється, що значну частину клієнтів «Укртелекому» становлять держоргани, навчальні, адміністративні установи й медичні заклади, аварійні служби. Компанія є провайдером швидкісного фіксованого інтернету, що має найширше покриття. Інтернет від компанії є майже в 4000 населених пунктів країни й функціонує в 90% із них.
Зазначається, що виторг «Укртелекому», згідно з даними неаудійованої фінансової звітності у 2023 році, становила 5 млрд грн, що на 10% менше за показник попереднього року.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що «Укртелеком» отримав понад 2,5 млрд грн доходу за перше півріччя.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].