Нобелівські лауреати закликали світових лідерів збільшити допомогу Україні і не визнавати путіна президентом
Також вони вважають необхідним підтримати російську опозицію

Нобелівські лауреати опублікували відкритий лист до світових лідерів. У ньому вони пишуть, що з моменту приходу до влади у 2000 році владімір путін систематично знищував пострадянські демократичні інститути та розпалював конфлікти у країнах колишнього СРСР. Під листом підписалися 39 лауреатів.
«Повномасштабна агресія проти України та вбивство Алєксєя Навального – це переведення загрози на новий рівень, оскільки режим путіна більше не бачить жодних обмежень при порушенні ним прав людини та міжнародних норм.
Жахи світових воєн XX століття нагадують про те, що людство здатне уникнути самознищення лише за дотримання принципів демократії та міжнародного законодавства у галузі прав людини. Режим путіна цинічно розтоптав їх. Трагедії тоталітаризму закликають до поваги до свободи та гідності особистості. путін відверто з них знущається. Він перетворив росію на гранично мілітаризовану поліцейську державу з найбільшим ядерним арсеналом, яка становить загрозу самому існуванню світу», – йдеться в листі.
Нобелівські лауреати закликали світових лідерів виконати п'ять пунктів.
- Істотно збільшити допомогу Україні.
- Підтримати права людини та демократичну опозицію в росії.
- Посилити підтримку громадян росії, яким загрожують репресії через їх демократичні та антивоєнні політичні переконання і які потребують притулку.
- Підтримати російські демократичні антипутінські організації, зокрема незалежні російські ЗМІ, роль яких у зміні режиму є критичною.
- Делегітимувати незаконне утримання влади в росії путіним, який відчайдушно шукає визнання з боку світової спільноти.
Серед тих, хто підписав звернення, – науковці, економісти та письменники, у тому числі білоруська письменниця Світлана Алексієвич, іранська правозахисниця та юристка Ширін Ебаді, українська правозахисниця та голова організації «Центр громадянських свобод» Олександра Матвійчук, американський імунолог Дрю Вайсман.
Бекграунд. Нагадаємо, вченим із США Мунгі Бавенді, Луїсу Брюсу та росіянину Олексію Єкімову присудили Нобелівську премію. Премію вручили «за відкриття і синтез квантових точок».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].