На росії не можуть відремонтувати обладнання пошкоджених НПЗ через санкції — Reuters
Тому західне обладнання замінюють на російське

Російські НПЗ після атаки дронів не можуть відновити виробництво нафтопродуктів через пошкоджене обладнання, для ремонту якого потрібні західні компоненти, недоступні через санкції.
Джерело. Про це пише Reuters.
Як повідомляється, коли в січні цього року на «Нижегороднафтооргсинтезі», найбільшому нафтопереробному заводі компанії «Лукойл», зламалася турбіна, виявилося, що запчастини для неї неможливо знайти. Транснаціональна нафтова інжинірингова компанія OUP, яка займалася її обслуговуванням, пішла з росії у 2022 році.
Джерела Reuters кажуть, що через це встановлення каталітичного крекінгу, що перетворює важкі вуглеводні на бензин, з тих пір, як і раніше, перебуває в неробочому стані. Проблеми заводу, згідно з цією інформацією, є лише прикладом труднощів, яких зазнає вся російська нафтопереробна галузь.
За словами джерел, вони посилюються атаками українських дронів, які цього року уразили кілька російських НПЗ. За підрахунками Reuters, атаки змусили їх закрити близько 14% потужностей у першому кварталі.
Honeywell International Inc, материнська компанія UOP, заявила, що не постачала жодного обладнання, запчастин, продуктів чи послуг НПЗ «Нижегороднафтооргсинтез» з лютого 2022 року, а також НПЗ «Слов'янськ ЕКО», який зазнав нальоту дронів 18 березня. Крім того, у фірмі наголосили, що працюють над виявленням та припиненням будь-яких можливих витоків її продукції до росії.
Водночас, джерела Reuters кажуть, що «Лукойл» попросив китайські компанії відремонтувати установку на «Нижегороднафтооргсинтезі». Один із них уточнив, що насправді це означає не звичайний ремонт, а повну заміну дорогого агрегату.
Бекграунд. Як писав CNN, атаки українських безпілотників щодо російських НПЗ впливають на економіку росії сильніше, ніж західні санкції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].