Україну знову не запросять в НАТО на наступному саміті через страх війни з росією — NYT

Україну знову не запросять в НАТО на наступному саміті через страх війни з росією — NYT

Зокрема, проти приєднання Києва до військового альянсу виступають США та Німеччина

This text is also available in English
Україну знову не запросять в НАТО на наступному саміті через страх війни з росією — NYT
фото Офіційний сайт Президента України

Лідери країн НАТО відмовляться від запрошення України до альянсу на липневому саміті, присвяченому 75-річчю військового союзу, розповіли The New York Times обізнані джерела.

За їхніми словами, у НАТО побоюються, що через угоду про колективну безпеку Україна може втягнути альянс «у найбільшу сухопутну війну в Європі з 1945 року».

Зокрема, проти приєднання Києва до військового блоку виступають США та Німеччина.

Замість запрошення західні країни хочуть дати Україні «чітко зрозуміти», які умови країна має виконати, щоб розпочати переговори щодо вступу до альянсу.

При цьому через війну з росією «жодна з цих речей не матиме значення до липня», підкреслюють джерела NYT. Більше того, як зазначає видання, стає все більш реальною перспектива поразки України в конфлікті.

«Ситуація на місцях може виглядати набагато гірше, ніж сьогодні, і тоді постане реальне питання: «Як ми можемо бути впевнені, що росія не переможе?"», – каже колишній американський посол в НАТО Іво Далдер.

За його словами, останні два місяці «не були добрими» для України, але ситуація не покращиться і в найближчому майбутньому. Це може змінити весь характер дебатів. Ми всі можемо думати, що саміт НАТО пройде так, як сьогодні, але це не так», – зазначив Далдер.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що «форму та зміст» наступного кроку на шляху до членства України в НАТО «мають вирішувати самі союзники».

«Ми з нетерпінням чекаємо на результат, але, звичайно, вважаємо, що Україна гідна бути членом НАТО і що це має статися якомога раніше», – сказав Кулеба.

Київ подав заявку на вступ до НАТО восени 2022 року. На підтримку такого кроку виступили країни Балтії та Польща. У керівництві альянсу зазначали, що приєднання нового учасника має бути одноголосно схвалено всіма країнами-членами, але США та Німеччина не підтримують цього рішення.

Бекграунд. Нагадаємо про підсумки саміту НАТО в Брюсселі: країни надають Києву новий пакет допомоги, але рішення про виділення 100 млрд євро не прийнято.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло