Законодавці ЄС погодили обмеження торговельних пільг для України
Угода дозволить зупинити дію мит і квот на український експорт до ЄС до червня 2025 року

Європейський парламент та Європейська рада погодили умови продовження дії лібералізованого торговельного режиму для України.
Про це повідомляє пресслужба Європарламенту.
Зокрема, депутати Європарламенту та країна, що головує в Раді ЄС, домовилися про зупинення ввізних мит і квот на український сільськогосподарський експорт до ЄС ще на один рік, до 5 червня 2025 року.
«У разі значних порушень на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн ЄС через український імпорт, наприклад пшениці, регламент гарантує, що Єврокомісія зможе вжити швидких заходів і запровадити будь-які заходи, які вона вважатиме за потрібне», – наголосили в Європарламенті.
Крім того, у рамках посилених захисних заходів, для захисту фермерів ЄС режим лібералізації торгівлі може бути екстрено призупинений для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме птиці, яєць, цукру, вівса, крупи, кукурудзи та меду.
Учасники переговорів домовилися продовжити звітний період, який використовується як база для запуску цього автоматичного захисного заходу, що означає, що, коли імпорт цих товарів перевищить середній показник обсягів імпорту, зафіксований у другій половині 2021 року, а також у 2022 та 2023 роках, тарифи будуть повторно запроваджені.
Крім того, комісія зобов'язується посилити моніторинг імпорту зернових, зокрема пшениці.
«Європейські законодавці також схвалили зобов'язання Єврокомісії обговорити постійну лібералізацію тарифів з Україною в рамках процесу перегляду угоди про асоціацію, як тільки буде завершено законодавчу процедуру щодо тимчасової лібералізації, і тримати парламент у тісному контакті із цим процесом», – йдеться в повідомленні.
Європейський парламент ще має проголосувати за це рішення під час пленарного засідання у квітні, після чого зміни до правил торгівлі з Україною затвердить Європейська рада.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що законодавці ЄС підтримали продовження лібералізації торгівлі для України та Молдови на рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].