Бельгія почала розслідувати втручання росії у майбутні європейські вибори
Розвідслужби країни підтвердили існування російської агентурної мережі, яка намагається підірвати підтримку України

Прем'єр-міністр Бельгії Александр де Кроо оголосив про початок розслідування можливого втручання росії у загальноєвропейські вибори, які мають відбутися у червні, передає ВВС.
За його словами, розвідслужби країни підтвердили існування російської агентурної мережі, яка веде роботу «у кількох європейських країнах» з метою підірвати європейську підтримку України.
Бельгійський прем'єр уточнив, що спецслужби країни тісно співпрацюють із владою Чехії, де було розкрито диверсійну операцію москви.
Як показало розслідування, членам Європарламенту пропонували гроші за підтримку потрібних кремлю наративів, тобто поширення російської пропаганди.
“За даними нашої розвідки, мета москви гранично ясна. Вона полягає в тому, щоб допомогти обрати до Європарламенту якнайбільше проросійських кандидатів і зміцнити в цьому інституті якийсь проросійський наратив”, – заявив журналістам Де Кроо.
За його словами, «ослаблення європейської підтримки України грає на руку росії на полі бою», і саме це було кінцевою метою втручання москви у передвиборчу кампанію.
Вибори нового складу Європарламенту відбудуться у країнах ЄС 6–9 червня.
Формально розслідування було розпочато напередодні, у четвер. Однак ще минулого місяця чеська влада заявила, що розвідка країни виявила ворожу агентурну мережу, яка використовувала європейських законодавців для поширення російської пропаганди через новинний сайт «Голос Європи», що базується в Празі.
Наразі бельгійські спецслужби стверджують, що деякі з чинних депутатів Європарламенту отримували за це виплати з москви.
«Якщо йдеться про підкуп – а наші служби вказують на те, що платежі мали місце, – то в ньому беруть участь дві сторони. Хтось гроші платить, а хтось їх отримує», – нагадав прем'єр, пообіцявши з'ясувати, кому і за що платили російські агенти.
Як стверджує Де Кроо, безпосередньо на території Бельгії ніхто нікому нічого не платив, проте саме тут засідає Європарламент та розташовані інші європейські інституції. А отже, за логікою прем'єра, і розслідування має вести бельгійська влада.
«Це серйозна загроза, тож я вжив заходів, – сказав він. – Ми маємо діяти, причому як на національному рівні, так і на рівні ЄС».
Прем'єр підтвердив, що висунуті звинувачення обговорюватимуться на саміті лідерів країн Євросоюзу, який має відбутися наступного тижня.
Від європейських законодавців суворо вимагають незалежності та дотримання етики, їх порушення загрожує депутатам величезними штрафами та покараннями, аж до відкликання.
Як стверджує одна з чеських газет, під підозру потрапили депутати Європарламенту з Бельгії, Франції, Німеччини, Угорщини, Нідерландів та Польщі.
Politico повідомив, що виявив 16 законодавців ЄС, які виступали в ефірі «Голосу Європи», і всі вони ультраправі політики.
Чеська газета Denik N та німецький журнал Der Spiegel назвали серед підозрюваних двох провідних німецьких кандидатів від ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD), Петера Брайстона та Максиміліана Краха.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].