Південна Корея, Японія і Франція відмовилися будувати танкери для російського проєкту “Арктик СПГ 2” — WSJ

Південна Корея, Японія і Франція відмовилися будувати танкери для російського проєкту “Арктик СПГ 2” — WSJ

У “Новатек” намагаються побудувати кораблі самостійно, але без західних технологій це складно

This text is also available in English
Південна Корея, Японія і Франція відмовилися будувати танкери для російського проєкту “Арктик СПГ 2” — WSJ
фото DR

Виробництво зрідженого газу на російському проекті «Арктик СПГ-2» компанії «Новатек» зупинено через американські санкції.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

Санкції завадили росії закупити спеціалізовані танкери для транспортування газу, тоді як будівництво власних ускладнюється через відсутність необхідного обладнання, пише WSJ.

Для транспортування потрібні спеціальні танкери, які могли б пробратися через замерзлі ділянки Північного Льодовитого океану, проте закордонні компанії відмовляються робити їх на замовлення через санкції.

За інформацією WSJ, плани будівництва трьох суден для Арктик СПГ-2 скасувала південнокорейська компанія Hanwha Ocean. Японська Mitsui O.S.K. Lines заявила, що не обслуговуватиме «Арктик СПГ-2», хоча теж планувала зафрахтувати три судна.

У компанії намагаються побудувати кораблі самостійно, але для обшивки газосховищ потрібні мембранні системи. На їх розробці спеціалізується французька інжинірингова Gaztransport&Technigaz, яка припинила роботу в росії.

Відвантаження ЗПГ із першої лінії «Арктик СПГ 2» планувалося розпочати наприкінці 2023 року.

Запуск другої черги очікувався протягом 2024 року, третьої – 2026 року.

У грудні будівництво першого заводу завершилося, але компанія повідомила покупцям про форс-мажор щодо майбутніх поставок.

Експорт СПГ мав розпочатися на початку року, але, як розповіли джерела газети, зараз підприємство переважно рециркулює вже видобутий газ.

Більше про це – в матеріалі Mind “Санкції працюють: російський проєкт «Арктик ЗПГ-2» під загрозою зупинення”

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло