У Копенгагені горить історична будівля біржі

У Копенгагені горить історична будівля біржі

В будівлі 19-го століття містяться культурні й історичні цінності, пожежа стала для данчан шоком

This text is also available in English
У Копенгагені горить історична будівля біржі
фото DR

У Копенгагені спалахнула історична будівля Старої фондової біржі, одна з найвідоміших пам'яток Данії. В результаті на будівлі звалився шпиль. Цю подію вже порівнюють із пожежею в Соборі Паризької Богоматері, що сталася в 2019 році.

Про причини пожежі поки не повідомляється, про постраждалих також. Відомо, що на момент пожежі будинок перебував на реконструкції.

Зараз на місці знаходяться екстрені служби та співробітники данської торгової палати, чия штаб-квартира розташовувалась у будівлі з 1974 року.

Її голова Браян Міккельсен заявив журналістам, що те, що сталося, стало для нього шоком:

«У данській торговій палаті всі зараз у сльозах. Це було не лише наше місце роботи, а й наша історія», – сказав Міккельсен.

Крім того, Національний музей Данії відправив 25 своїх співробітників для допомоги в порятунку картин, що знаходяться в будівлі, та інших культурних цінностей. Зокрема, вдалося врятувати полотна відомого датського імпресіоніста 19 століття Педера Северіна Кроєра.

Перша леді України Олена Зеленська висловила співчуття данчанам.

“Перебуваючи в Копенгагені, дізналася про пожежу, яка сильно пошкодила одну з найбільш знакових будівель міста – Борсен. Висловлюю співчуття і підтримку народу Данії в надії, що цю жахливу втрату буде подолано, як це було багато разів у минулому”, – написала вона в Твіттері.

Будівля була побудована в 17 столітті і спочатку була призначена для торгівлі чаєм та спеціями.

1857 року вона перейшла у володіння данської торгової палати і була частково перебудована. Будівлю вінчає 56-метровий шпиль у вигляді переплетених драконячих хвостів. За легендою, дракони мали охороняти золото, що знаходилося всередині біржі, та інші цінності.

Зазначимо, що напередодні, 15 квітня, минуло 5 років з часу пожежі в Соборі Паризької Богоматері.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло