«Українська «оборонка» здатна приносити значний внесок у бюджет, якщо вийде на закордонний ринок» – Тарас Чмут
На зовнішніх ринках можна отримувати додаткові валютні надходження, які потім можна буде використовувати зокрема і для вітчизняних військових потреб

Оборонно-промисловий комплекс України здатний виробляти у три рази більше продукції, аніж державний бюджет здатний профінансувати. Саме тому владі варто замислитися над необхідністю відкрити експорт для бізнесу, пов'язаним із мілітарним виробництвом.
Такої думки дотримується голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут, у своєму X (Twitter).
Запамʼятайте ці цифри.
– Т (@TarasChmut) April 15, 2024
І більше ніколи❗️не питайте, чому фонди купують зброю, авто, модернізують ЗРК та роблять щодня усю свою роботу.
Ще раз – наш ОПК може виробити у 3❗️рази більше аніж обʼєм усіх коштів виділених на мілітарні закупівлі державою. І це без того, що наш ОПК… pic.twitter.com/wMzGm4z6hj
Таким чином він відреагував на дані Мінстратегпрому стосовно виділених на ОПК коштів. Так, згідно наявної інформації, загальний бюджет оборони країни складає $40 млрд. Із цієї суми лише $6 млрд витрачається на закупівлю озброєння, зокрема у вітчизняних виробників.
«Запамʼятайте ці цифри. І більше ніколи не питайте, чому фонди купують зброю, авто, модернізують ЗРК та роблять щодня усю свою роботу», – зауважив Чмут.
За його словами, наш ОПК наразі виробляє далеко не всю мілітарну продукцію, яка необхідна нам для ведення війни проти рф. Це, зокрема, пов'язано і з нестачею коштів у держбюджеті. Якщо ж вийти на закордонний ринок, можна отримати додаткові валютні кошти вже для власних потреб, зокрема і військових.
«Час відкривати експорт для ОПК і починати заробляти валюту, завойовувати ринки та йти у спільні виробництва з партнерами. З цієї війни ми маємо вийти з мілітарною економікою, де значний відсоток – це саме ОПК: як державний, так і приватний», – підкреслив Тарас Чмут.