«Кернел» збільшив обсяги експорту зерна більш як удвічі з початку року

«Кернел» збільшив обсяги експорту зерна більш як удвічі з початку року

Зростанню обсягів експорту посприяло збільшення перевалки соняшникової олії через портові термінали

«Кернел» збільшив обсяги експорту зерна більш як удвічі з початку року
Фото: Кернел

Експорт зерна компанії «Кернел» в січні – березні 2024 року становив 1,8 млн тонн – це у 2,3 раза більше, ніж за аналогічний період 2023 року.

Про це йдеться в операційному звіті компанії.

За звітний період обсяг пропускної спроможності експортних терміналів компанії зріс до 2,4 млн тонн зерна, олії та шроту, що у 2,3 раза більше, ніж в аналогічний період минулого року. 

Зростанню обсягів експорту посприяло збільшення перевалки соняшникової олії через портові термінали, придбані на початку сезону, а також надання послуг із перевалки третім сторонам.

Зокрема, у II кварталі 2023/24 МР «Кернел» переробив 811 000 тонн соняшнику, приростивши 24% до показників попереднього року. Консолідований дохід компанії тоді знизився на 16% проти аналогічного періоду минулого року – до $1,04 млн. Це пов’язано зі зниженням цін на зерно та соняшникову олію.

У III кварталі 2023/24 МР «Кернел» переробив 816 000 тонн соняшнику, що на 10% більше, ніж торік. З початку 2024 року продажі соняшникової олії зросли на 44% проти аналогічного періоду минулого року, досягнувши 394 000 тонн. Це вплинуло на загальний результат у 1,1 млн тонн за 9 місяців 2023/24 МР. 

Бекграунд. Нагадаємо: «Кернел» відновив перевалку олії в порту Чорноморськ. Цю перевалку він придбав у липні 2023 року, що надало змогу в січні 2024-го розпочати навантаження першого судна із соняшниковою олією.

Також у грудні 2023 року «Кернел» завершив придбання за $24,75 млн 100% корпоративних прав у ТОВ «Рені-Ойл» – терміналі в порту Рені з перевалки соняшникової олії з одноразовим зберіганням 15 тис. тонн олії. Зазначається, що цей актив, розташований на Дунаї, має важливе значення для групи, забезпечуючи можливість експорту соняшникової олії навіть у разі блокади портів Чорного моря.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло