Україна поставила Польщі аварійну енергетичну допомогу на запит оператора
Водночас в українській енергосистемі в години максимального споживання зберігається дефіцит

Україна 28 квітня поставила Польщі аварійну енергетичну допомогу на запит оператора.
Про це повідомляє НЕК «Укренерго».
Зазначається, що протягом доби 28 квітня українська енергосистема надавала аварійну допомогу Польщі з 22:00 по 24:00. Крім того, на запит польського оператора, українська сторона з 14:00 по 17:00 приймала надлишкову електроенергію.
Станом на ранок споживання електроенергії в Україні знизилося на 12% проти попереднього днем. Водночас в окремі години з найвищим споживанням збережеться дефіцит в енергосистемі.
Обмеження постачання е/е діють на Харківщині (204 000 побутових споживачів) і на Криворіжжі (для промисловості). У компанії просять громадян ощадливо споживати електроенергію.
Довідково. Станом на середину квітня 2024 року Україна втратила 80% потужностей генерації електроенергії і теплопостачання. Йдеться про знищення 6 ГВт потужностей електрогенерації, а сектор теплопостачання зруйнований майже повністю.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Латвія передала Україні обладнання для відновлення енергосистеми. Допомога містить високовольтний трансформатор, 60 тонн трансформаторної оливи та повітряний компресор. Адміністративний директор Latvenergo Арніс Кургс заявив, що ця допомога підтримає українців не лише на побутовому рівні, а й забезпечить водопостачання та теплопостачання лікарень, шкіл й інших об'єктів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].