Глава «Нафтогазу» закликає ЄС допомогти захистити газові сховища від російських атак
Це прозвучало після того, як Байден підписав закон про надання Україні нової допомоги
Голова НАК «Нафтогаз» України Олексій Чернишов закликав країни Європейського Союзу допомогти захистити українські підземні сховища природного газу від російських атак.
Про це пише Financial Times.
За словами Чернишова, ці сховища відіграють важливу роль в енергетичній безпеці Європи, адже дають змогу європейським країнам зберігати газ та уникнути виснаження власних запасів. Україна стала альтернативою європейським сховищам, частково завдяки низьким тарифам на зберігання та звільненню від митних зборів, що робить реімпорт газу до ЄС простим.
«ЄС зацікавлений у захисті сховищ, інфраструктури транспортування та видобутку газу в Україні, адже наша газова інфраструктура добре інтегрована з європейською енергетичною системою», – наголосив Чернишов.
Він зазначив, що сховища газу на Заході України вже кілька разів зазнавали обстрілів із боку росії протягом останніх місяців. Проте завдяки тому, що підземні резервуари знаходяться на глибині до 3 кілометрів під землею, вони не постраждали.
Україна й досі залишається транзитним маршрутом для російського трубопровідного газу до Європи. Її підземні газові сховища торік надали європейським трейдерам цінний простір для зберігання надлишків газу перед початком зими, коли європейські сховища були переповнені.
Звернення Чернишова прозвучало після того, як президент США Джо Байден підписав закон про надання Україні нової допомоги на суму $61 млрд. Проте європейські союзники України все ще обговорюють питання постачання додаткових систем протиповітряної оборони на тлі посилення російських атак на українську енергетичну інфраструктуру.
«Допомога США допоможе обороні України, але для захисту інфраструктури та активів потрібна значна кількість засобів ППО», – зазначив Чернишов.
«Можливо, нам й далі буде потрібна додаткова протиповітряна оборона, навіть після отримання допомоги від США, і країни ЄС, безумовно, мають відігравати вирішальну роль у наданні цієї допомоги», – додав він.
Бекграунд. Українські газові сховища відіграли важливу роль в енергетичній безпеці ЄС минулого року, давши змогу європейським країнам утримуватися від вилучення занадто великої кількості власних запасів.
Цього року, за словами Чернишова, європейські країни все ще зацікавлені у використанні українських сховищ. НАК «Нафтогаз» планує збільшити обсяги зберігання європейського природного газу в Україні з 2,5 млрд кубометрів минулого року до 4 мільярдів цієї зими.
Більшість аналітиків і трейдерів вважають, що рекордні запаси газу в ЄС дозволять йому уникнути дефіциту цієї зими. Проте деякі експерти попереджають про те, що існує ризик перебоїв у постачанні газу з росії, який транспортується через Україну.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].