США будують біля узбережжя Сектора Газа гуманітарний перевалочний комплекс вартістю $320 млн
Mind Explains

США будують біля узбережжя Сектора Газа гуманітарний перевалочний комплекс вартістю $320 млн

Тимчасова споруда розпочне перевалку гуманітарних вантажів на початку травня

США будують біля узбережжя Сектора Газа гуманітарний перевалочний комплекс вартістю $320 млн
Фото: dvidshub.net

Міністерство оборони США минулого тижня розпочало будівництво тимчасового гуманітарного морського пірса поблизу узбережжя Сектора Газа, який дозволить збільшити потік гуманітарної допомоги. Про це повідомила пресслужба Пентагону.

Що являє собою тимчасова перевалка та скільки триватиме будівництво? Компоненти споруди включають тимчасовий плавучий пірс, дамбу довжиною приблизно 1800 футів, яка виходить на берег, а також групу суден матеріально-технічного забезпечення та барж, які транспортуватимуть вантажі від пірса до дамби. Спочатку буде облаштовано плавучий пірс, після чого розпочнеться будівництво дамби.

США будують біля узбережжя Сектора Гази гуманітарний перевалочний комплекс вартістю $320 млн
Місце облаштування тимчасової перевалки
Фото: bbc.com

Міноборони США оголосило про початок облаштування пірса 25 квітня. «Можу підтвердити, що американські військові кораблі, зокрема USNS Benavidez, розпочали реалізацію початкового етапу будівництва тимчасового пірса та дамби в морі», – заявив речник Міноборони США генерал-майор Патрік Райдер минулого тижня.

Тимчасовий пірс розпочне роботу на початку травня. «Ми маємо намір досягти нашої мети на початку травня», – повідомила представниця пресслужби Пентагону Сабріна Сінгх. 

Проєкт реалізується силами інженерно-логістичних підрозділів Міноборони США. Усього до операції залучено приблизно тисяча американських військових. Матеріально-технічну підтримку також забезпечує ЦАХАЛ.

Скільки коштує проєкт? Загальна вартість реалізації проєкту становить $320 млн, повідомили два поінформованих джерела Reuters, один із яких представляє американське Міноборони.

Оновлена вартість майже вдвічі перевищила попередню оцінку, озвучену в березні. Як зазначило агентство, оновлена сума ілюструє величезний масштаб будівельних робіт. Однак джерела не уточнили, чому подорожчала вартість проєкту.

Який потік гуманітарної допомоги проходитиме через пірс? Спочатку пірс обслуговуватиме приблизно 90 вантажівок щодня, а після повної готовності пропускна здатність збільшиться до 150 вантажівок. За інформацією ООН, протягом квітня середній щоденний гуманітарний трафік до Гази становив 200 вантажівок. Отже, зведення споруди суттєво збільшить потік гуманітарної допомоги.

США будують біля узбережжя Сектора Гази гуманітарний перевалочний комплекс вартістю $320 млн

Як буде організовано морський гуманітарний трафік до Сектора Газа? Гуманітарні вантажі будуть доставляти на Кіпр, звідки їх морським коридором доправлятимуть на тимчасову перевалку. Постачальники гуманітарної допомоги вже почали накопичувати вантажі на Кіпрі.  

Ізраїль планує двоетапну перевірку допомоги. Спочатку представники країни перевірятимуть вантажі на Кіпрі. Після перевалки вантажів через пірс гуманітарні вантажі проходитимуть ізраїльські контрольно-пропускні пункти на суходолі. Ізраїль прагне запобігти будь-яким постачанням, які можуть потрапити до Хамасу й посилити його військові можливості.

Як розв'язано питання безпеки будівництва? Охорону американських військових, які будують пірс, забезпечують сухопутна бригада ЦАХАЛ, ізраїльські підрозділи ВМС та ВПС.

Минулого тижня стався інцидент, коли узбережжя неподалік майбутньої споруди обстріляли з мінометів. Після цього озвучувалося занепокоєння щодо ризику втягнення американських військ у війну Ізраїлю та Хамасу. Однак під час обстрілу американські військові перебували в морі – за межами досяжності мінометного вогню. Президент США Джо Байден наказав військам не ступати на берег Гази.

Бекграунд. Президент Байден анонсував ідею облаштувати тимчасову гуманітарну перевалку на узбережжі Сектора Газа під час своєї промови перед нацією на початку березня 2024 року. Після цього Міноборони США оголосило про початок відповідної місії.

У березні Ізраїль розглядав можливість придбання порту на Кіпрі, який може стати резервним логістичним хабом у разі небезпеки найбільшому порту країни – Хайфі та пунктом перевірки вантажів, які прибуватимуть до майбутнього гуманітарного порту на узбережжі Сектора Газа, створення якого анонсували США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло