Частка непрацюючих кредитів у І кварталі скоротилася на 1,3 в. п. – НБУ

Частка непрацюючих кредитів у І кварталі скоротилася на 1,3 в. п. – НБУ

Станом на 1 квітня 2024 року вона становила 36,1%

Частка непрацюючих кредитів у І кварталі скоротилася на 1,3 в. п. – НБУ
Фото: ілюстративне

Частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі на 1 квітня 2024 року становила 36,1%, що на 1,3 відсоткового пункта нижче показника на 1 січня 2024 року.

Про це йдеться на сайті регулятора.

За даними НБУ, ключовим фактором скорочення частки NPL стало зростання працюючого кредитного портфелю, який протягом I кварталу зріс на 34,6 млрд грн, або на 3,1%.

«Обсяг непрацюючих кредитів за I квартал скоротився на 2 млрд грн – до 420,3 млрд грн переважно внаслідок списання непрацюючих роздрібних кредитів банками з українським приватним капіталом», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що витрати банків на відрахування в резерви під кредити залишаються низькими, а рівень дефолтів – знижується.

Як повідомляє НБУ, портфель чистих гривневих корпоративних кредитів зростає три квартали поспіль, зокрема поза межами державних програм, завдяки пожвавленню попиту на гривневі кредити внаслідок відновлення бізнес-активності.

Водночас зростають роздрібні незабезпечені споживчі та іпотечні позики.

Нагадаємо: до повномасштабного вторгнення росії в Україну частка непрацюючих кредитів (NPL) в українських банках стало скорочувалася з 2018 року (з 55% до 27% станом на 1 березня 2022 року).

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі на 1 березня 2024 року становила 36,6%, що на 0,2 в. п. нижче показника станом на 1 лютого. За даними Нацбанку, також за місяць скоротився й обсяг непрацюючих кредитів – на 788 млн грн. Водночас обсяг наданих банками кредитів зріс на 2,8 млрд грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло