Податки в Україні можуть бути збільшені задля уникнення додаткової емісії гривні, припускають в НБУ

Податки в Україні можуть бути збільшені задля уникнення додаткової емісії гривні, припускають в НБУ

Очікується, що це дозволить підтримувати видатки значними, зокрема на відбудову та соцпідтримку

Податки в Україні можуть бути збільшені задля уникнення додаткової емісії гривні, припускають в НБУ
Фото: ілюстративне

Національний банк припускає реалізацію заходів із мобілізації додаткових фіскальних доходів на 2,5% ВВП.

Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ.

«Прогнозний сценарій припускає реалізацію заходів з мобілізації додаткових фіскальних доходів на 2,5% ВВП на прогнозному горизонті для забезпечення беземісійного джерела фінансування», – йдеться у прогнозі.

Зазначається, що це дасть змогу підтримувати видатки значними, зокрема на відбудову та соціальну підтримку, а також скоротити дефіцит бюджету з 20,7% ВВП у 2024 році до 7,5% ВВП у 2026 році.

Отже, як прогнозується, бюджетна підтримка буде й надалі вагомим чинником економічного відновлення, проте фіскальний стимул на прогнозному горизонті поступово скорочуватиметься.

За даними регулятора, у короткостроковому періоді інвестиційна діяльність залишатиметься обмеженою та визначатиметься насамперед видатками на відновлення інфраструктури, а також подальшим нарощуванням потужностей із виробництва продукції ВПК.

«Активізація євроінтеграції підвищить інвестиційну привабливість країни, ділові та споживчі настрої, що стимулюватиме пришвидшення відновлення інвестиційного попиту та приватного споживання», – зазначили в Нацбанку.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт «Про міжнародні оборонні компанії». Він передбачає легалізацію таких формувань із метою працевлаштування колишніх військових. Як йдеться в пояснювальній записці, згідно з прогнозом, демобілізація великої кількості військовослужбовців загрожує «негативними наслідками» з урахуванням наявності у таких людей «неврахованої зброї та боєприпасів». До напруженості можуть призвести й інші чинники, серед яких «пригнічений настрій» колишніх військових через «зменшення виплат і труднощі з пошуком роботи», а також «деструктивні політичні процеси у країні».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло