Український венчурний фонд SID Venture Partners оголосив про інвестиції у три стартапи
Кошти залучили Iris Finance, Vendora та Relari

Український венчурний фонд SID Venture Partners оголосив про три нових інвестиції у стартапи Iris Finance, Vendora та Relari. Угоди відбулися протягом другої половини 2023 – початку 2024 років.
Про це Mind повідомила пресслужба фонду.
Це перші публічно анонсовані компанії з виключно американськими засновниками в портфелі фонду. Суми й оцінки не розкриваються.
Iris Finance – це платформа для контролю та планування прибутку, що використовує штучний інтелект, і спеціально розроблена для брендів у сфері споживчих товарів. Iris надає дані в режимі реального часу щодо ключових показників, таких, як валова рентабельність, маржа внеску та чиста рентабельність. Це усуває потребу у традиційних бухгалтерських процесах. Також платформа автоматично відстежує щоденні показники, порівнюючи їх із запланованими доходами та прибутками. Фаундер Iris Finance – Александр Хекманн, який раніше був членом founding-команди стартапу clean.io. Цей стартап, поміж співзасновників якого є українські підприємці, поглинула міжнародна компанія HUMAN Security у 2022 році.
Vendora – це SaaS-платформа, розроблена для оптимізації роботи з доставкою та збільшення онлайн-продажів для роздрібних торговців продуктами. Vendora дозволяє підключати та керувати своїм бізнесом через різні застосунки для доставки, такі, як DoorDash, Uber Eats та Instacart, з єдиної платформи. Також стартап пропонує інструменти для створення та керування власним брендованим сайтом і мобільним застосунком, пропонує просунуту аналітику й можливість створення «віртуальних» брендів. Засновник проєкту – Санні Сінгх, колишній Head of US Strategy & Expansion у стартапі Cornershop, поглинутого Uber. Стартап був випускником осіннього батчу Y Combinator 2023.
Relari розробляє opensource платформу, призначену для моделювання, тестування та валідації продуктів із генеративними моделями (GenAI). Relari може генерувати великі обсяги власних синтетичних даних для навчання та тестування GenAI-застосунків. Це усуває потребу в реальних даних, які можуть бути дорогими або обмеженими в доступності. Інакше кажучи, Relari.ai дає змогу розробникам створювати більш надійні та гідні довіри GenAI-застосунки. Засновники компанії – Паскаль Антонанте́ та Ї Чжан, колишні співробітники NVIDIA, Raytheon Technologies та юнікорну Pony.ai. Relari був випускником весняного батчу Y Combinator 2024.
«Наш першочерговий фокус залишається на компаніях з українськими фаундерами, проте ми бачимо можливості знайти перспективні компанії й на інших ринках, насамперед американському», – коментує керуючий генеральний партнер фонду Дмитро Вартанян.
Наразі SID Venture Partners анонсував уже понад 20 портфельних стартапів. Раніше фонд було визнано найкращим інвестором України за версією Ukrainian Startup Funds та Startup Awards від Lift99. SID Venture Partners було анонсовано у грудні 2021 року, серед компаній-засновників – Sigma Software Group, Datrics, IdeaSoft, Near Protocol. Зараз фонд нараховує 13 партнерів.
Бекграунд. Раніше Mind взяв інтерв’ю у співзасновника SID Venture Partners, в якому він розповідає, чи збиралися засновники надалі «згорнути» фінансування? Що зараз відбувається на глобальному та українському ринках венчура? У які саме стартапи SID Venture Partners готовий вкладатися? Який загальний бюджет фонду та середній чек?
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].