До Великодня: Нацбанк впроваджує значні пом’якшення валютних обмежень для бізнесу

До Великодня: Нацбанк впроваджує значні пом’якшення валютних обмежень для бізнесу

Це найбільший пакет пом'якшення для підприємств з початку повномасштабної війни

До Великодня: Нацбанк впроваджує значні пом’якшення валютних обмежень для бізнесу
фото DR

У п’ятницю Правління Національного банку України ухвалило низку змін, які покращать умови ведення підприємницької діяльності в Україні та виходу українського бізнесу на нові ринки. А також підтримають відновлення економіки та сприятимуть припливу нових інвестицій у країну.

Джерело. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Зазначається, що зміни стосуватимуться кількох напрямів:

1) скасовуються всі валютні обмеження для імпорту робіт та послуг;

2) забезпечується можливість бізнесу репатріювати “нові” дивіденди;

3) надається можливість переказувати кошти за кордон за лізингом / орендою;

4) пом'якшуються обмеження в частині погашення “нових” зовнішніх кредитів;

5) надається можливість погашати проценти за “старими” зовнішніми кредитами;

6) пом'якшуються обмеження в частині переказу іноземної валюти від представництв на користь своїх материнських компаній.

Ці зміни в більшості наберуть чинності з 4 травня 2024 року. Лише можливість репатріювати “нові” дивіденди запрацює з 13 травня 2024 року.

У повідомленні наголошується, що Національний банк робить цей крок з огляду на сформованість необхідних передумов. Ураховуючи ще й ретельний аналіз кожного окремого кроку, зміни не мають створити додаткових ризиків для макрофінансової стабільності та стійкості валютного ринку.

Вони вже враховані в оновленому макроекономічному прогнозі, який передбачає збереження міжнародних резервів цього й наступного року на рівні, близькому до поточного ($43-44).

Бекграунд. Як повідомлялося, НБУ допускає подальше зниження облікової ставки в разі сприятливих макрофінансових умов. Облікова ставка залишатиметься відносно високою для того, щоб гривневі інструменти й надалі давали змогу громадянам захистити свої заощадження від інфляції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло