Близько 80% сербів переконані, що НАТО почало війну проти росії
Новим віце-прем’єром в країні нещодавно став проросійський чиновник, який перебуває під санкціями ЄС і США

росія використовує проблему Косова, щоб позиціонувати себе як захисницю територіальної цілісності Сербії, виправдовуючи свою агресивну діяльність у регіоні.
москва закликала Белград відродити свій національний проект, нині відомий як «Сербський світ», який, по суті, передбачає перегляд поразок 1990-х років та зміну карти Балкан. Російське пропагандистське видання Russia Today Balkan наприкінці 2022 року запустило сербськомовний портал, залучаючи впливових сербських журналістів та інтелектуалів для істотного впливу на сербський суспільний та медіапростір, пропагуючи проросійські настрої. У результаті майже 80% громадян Сербії вважають, що НАТО ініціювало війну проти росії.
Про це розповіла Соня Бісерко, засновниця та президентка Гельсінського комітету з прав людини у Сербії виданню The Insider.
2 травня в Сербії було обрано новий уряд, до складу якого увійшли проросійські чиновники, які перебувають під санкціями США, повідомляє балканська служба Радіо Свобода.
Один із них – це колишній глава Агентства безпеки та інформування Сербії (БІА, аналог російського ФСБ) Александр Вулін, він обійняв посаду віце-прем'єра. Його пов'язують із забороною на перебування в країні російським антивоєнним активістам. 2021 року Вулін передав Патрушеву прослуховування розмов російських опозиціонерів у Сербії, які могли стати причиною арешту деяких із них. США та ЄС ввели санкції проти Вуліна, що стало причиною його відставки з посади очільника БІА.
Новим прем'єр-міністром Сербії став екс-міністр оборони Мілош Вучевич. В інтерв'ю після обрання він зазначив, що Сербія не відмовиться від дружби з росією, народ якої вважає братським, як і український.
Він також заявив про те, що сербська влада не стане вводити антиросійські санкції.
Вучевич, проте, підкреслив, що Сербія розглядає вступ до ЄС як свою стратегічну мету і хоче підтримувати по можливості добрі відносини зі США.
Сербські бойовики кажуть, що вони приєдналися до росії у війні проти України через глибоку симпатію до цілей та завдань російського керівництва. Відомо, що серби виконували бойові та контррозвідувальні завдання для восьми проросійських воєнізованих формувань, зокрема ПВК Вагнера. Кількість сербських бойовиків в Україні невідома, але вона може бути досить великою.
Бекграунд. Між тим стало відомо, що Сербія відмовилася від російських винищувачів і вирішила купувати французькі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].