Фінляндія спільно з союзниками по НАТО планує побудувати завод із виробництва тротилу

Фінляндія спільно з союзниками по НАТО планує побудувати завод із виробництва тротилу

Країна прагне надолужити дефіцит боєприпасів внаслідок війни росії проти України

Фінляндія спільно з союзниками по НАТО планує побудувати завод із виробництва тротилу
Фото: Defense Express

Фінляндія планує якнайшвидше побудувати завод із виробництва тротилу на своїй території, щоб надолужити дефіцит боєприпасів внаслідок війни росії проти України. Для цього країна просить допомоги в НАТО.

Про це повідомило видання Yle.

Наголошується, що дефіцит тротилу та інших вибухових речовин у Європі вважається «майже критичним», оскільки єдиний тротиловий завод у ЄС розташований у Польщі, проте обсяги його виробництва недостатні для забезпечення високого попиту.

Міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен підтвердив Yle, що країна наполягає на будівництві заводу.

«Рішення потрібно ухвалювати зараз, щоб виробництво могло розпочатися через рік-два», – заявив він.

Фінський міністр оборони додав, що завод повинен стати спільним проєктом із країнами-союзниками Фінляндії, але поки немає остаточного рішення, де саме його будуватимуть.

Хяккянен зауважив, що виробництво тротилу посідає центральне місце з огляду на ситуацію в Україні.

«Той, у кого першими закінчаться боєприпаси та сировина для них, програє. Той, у кого їх буде достатньо, може виграти війну», – уточнив очільник оборонного відомства країни.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що російська армія перекинула комплекси тактичної ядерної зброї на кордон із Фінляндією, яка у квітні минулого року вступила до НАТО й відмовилася від нейтрального статусу.

Перед цим Фінляндія заявила, що не проти того, щоб Україна атакувала росію її зброєю. У країні додали, що статут ООН дозволяє атакувати військові об'єкти через сухопутні кордони, зазначають політики

Пізніше Україна і Фінляндія підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки. обіцяє Угода передбачає надання Україні довгострокової військової та фінансової допомоги, а також поглиблювати співпрацю з українською стороною у політичній, фінансовій, гуманітарній галузях та у сфері реформ.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло