Санкції США майже повністю зупинили видобуток і експорт російського зрідженого природного газу – Bloomberg
Плани москви відправляти ЗПГ до Азії Східним морським шляхом були порушені через брак криголамів і санкції

Санкції, які запровадили Сполучені Штати, практично зупинили видобуток та експорт російського зрідженого природного газу. росія в наступних кілька років очікує настільки серйозну економічну ситуацію в цій сфері, що намагається знайти способи обійти ці обмеження.
Про це пише Bloomberg.
Зазначається, що економіка російської федерації демонструє виняткову стійкість до тиску західних санкцій. Навіть через два роки після вторгнення в Україну, економіка рф продовжує фінансувати війну та підтримувати владіміра путіна. Проте в економіці росії вже виникають реальні проблеми.
Проєкт «Арктик ЗПГ-2» у Карському морі, який очолює ПАТ «Новатек», стає ключовим у планах Москви зі збільшення експорту палива й поповнення держбюджету. Хоча компанія готова постачати зріджений природний газ на нові ринки, вона стикається з проблемами через санкції США.
Це перший випадок, коли американські санкції ефективно діють проти російського енергетичного комплексу. Обмеження на флагманський проєкт «Арктик ЗПГ-2» обмежує амбіції росії на світовому ринку ЗПГ.
росія має плани зі збільшення частки на світовому ринку зрідженого газу, але війна та спад сухопутного експорту до Європи роблять це ще важливішим. Москва прагне до 2030 року збільшити виробництво ЗПГ втричі.
Завдяки обмеженням на проєкт «Арктик ЗПГ-2», Москва може постати перед труднощами в досягненні своїх амбіцій.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Міністерство фінансів США запровадило санкції проти власників суден і спеціалізованих вантажівок, які перевозили модулі та обладнання з Китаю до росії для проєктів «Новатеку» в Арктиці. Серед компаній, які потрапили під санкції, є сингапурська Red Box Energy Services PTE Ltd (філія нідерландської Red Box Energy Services) та її судна під посиленою льодовою класифікацією Arc7 – Audax і Pagnax. Ці судна були побудовані 2016 року спеціально для транспортування китайських модулів для проєктів «Новатеку», зокрема Північним морським шляхом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].