Половина випущених росією північнокорейських ракет вибухнули в повітрі – ОГП
Зазначається, що ракети «втратили запрограмовані траєкторії польоту», тому їх уламки не знайшли

Україна дослідила уламки 21 із приблизно 50 ракет виробництва КНДР, які росія запускала від кінця грудня до кінця лютого. Майже половина з випущених ракет вибухнули в повітрі.
Про це повідомив Reuters з посиланням на Офіс генпрокурора України.
«Близько половини північнокорейських ракет втратили запрограмовані траєкторії польоту й вибухнули в повітрі. У таких випадках уламки не були знайдені», – відповіли в Офісі.
За даними відомства, уламки трьох північнокорейських ракет виявили в Києві та Київщині, інші – у Харківській, Полтавській, Донецькій і Кіровоградській областях.
Уточнюється, що загалом внаслідок російських обстрілів території України північнокорейськими ракетами, які розпочалися 30 грудня 2023 року, загинули 24 людини, ще 115 дістали поранення, а також постраждала цивільна інфраструктура. За даними ОГП, востаннє ворог застосовував ракети виробництва КНДР 27 лютого.
Відомство зазначило, що загальна кількість виявлених правоохоронцями запусків збігається з даними розвідки, згідно з якими КНДР доставила Росії близько 50 балістичних ракет.
Наголошується, що наразі українська сторона з'ясовує, чи відправляла Північна Корея інструкторів до росії для спостереження за запусками своїх балістичних ракет.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Україні зафіксовано 50 випадків застосування росією північнокорейських ракет. Тоді очікували результатів судової військової експертизи, вже після якої мали надати конкретні докази.
Раніше Північна Корея також передала російським окупантам для війни з Україною 1,5 млн снарядів, проте більша частина з них є непридатною і потребує детальної перевірки на боєздатність. Більшість переданих снарядів були виготовлені 50 років тому. Половина з них не працює, а решту потрібно або відремонтувати, або перевірити.
Водночас виготовлені Північною Кореєю ракети, які росія застосовує в Україні, містять понад 290 електронних компонентів іноземного виробництва, зокрема, вироблені у США та Європі. Разом з тим більшість із них були виготовлені в останні три роки. Це доводить, що Північна Корея здатна здобувати такі матеріали, попри давні санкції ООН.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].