Рада дозволила перераховувати кошти від продажу майна держпідприємств до держбюджету

Рада дозволила перераховувати кошти від продажу майна держпідприємств до держбюджету

Закон, зокрема, передбачає створення спецфонду бюджету для ФДМУ

Рада дозволила перераховувати кошти від продажу майна держпідприємств до держбюджету
Фото: ілюстративне

Верховна Рада у другому читанні та в цілому прийняла закон про зміни до Бюджетного кодексу, які дозволяють зараховувати кошти від продажу майна державних підприємств до державного бюджету. «За» проголосували 243 депутати.

Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

«Рада проголосувала закон про зміни до Бюджетного кодексу для того, щоб стало можливо зараховувати до державного бюджету кошти, отримані від реалізації майна держпідприємств», – зазначив він.

Законопроєктом, зокрема, пропонується передусім включити до джерел формування спеціального фонду державного бюджету кошти, отримані від реалізації майна державних унітарних підприємств відповідно до закону «Про особливості припинення державних підприємств за рішенням Фонду державного майна України», зі спрямуванням таких коштів на здійснення заходів, пов’язаних із припиненням державних унітарних підприємств відповідно до цього закону, а також внести деякі техніко-юридичні уточнення для усунення розбіжностей між нормами цього закону та іншого законодавства.

За даними ФДМУ, зараз в Україні є понад 1200 державних непрацюючих підприємств, які існують лише на папері й генерують значні втрати для держави. Новий Закон №3037-ІХ дозволить погасити борги непрацюючих підприємств перед державним бюджетом і працівниками, водночас запроваджує механізм самофінансування процедури ліквідації відповідних підприємств (тобто без витрачання додаткових бюджетних коштів). Прийняття цього законопроєкту закріпить у бюджетному законодавстві механізм фінансування процесу припинення відповідних державних унітарних підприємств і забезпечить реалізацію передбачених завдань нового Закону № 037-ІХ.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабінет Міністрів звільнив орендарів державного та комунального майна, призваних на військову службу після оголошення воєнного стану в Україні, від сплати орендної плати, починаючи з 01.01.2023. Крім того, за його словами, Кабмін надав комунальним підприємствам, які повністю або частково фінансуються коштом місцевого бюджету та які утворені органами місцевого самоврядування, сфера діяльності яких поширюється на визначені території, право на отримання в оренду державного майна без проведення аукціону.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло