Супутникові системи, вироблені в Україні, масово імпортуються в росію — розслідування

Супутникові системи, вироблені в Україні, масово імпортуються в росію — розслідування

Вони продаються по всій росії і можуть використовуватися у війні проти України

This text is also available in English
Супутникові системи, вироблені в Україні, масово імпортуються в росію — розслідування
Gilat SkyEdge

Системи супутникового інтернет-зв'язку Gilat SkyEdge, що виробляються в Україні, масово імпортуються в росію.

Джерело. Про це йдеться в розслідуванні видання «Слідство Інфо».

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

З початку повномасштабного вторгнення у медіа регулярно з'являються свідчення про передачу таких систем російській армії для використання на фронті.

Системи супутникового зв'язку Gilat масово продають дилери по всій росії, а у примітках до оголошення часто вказано, що вони «підходять для потреб СВО».

Також їх постачають у структури МВС росії, йдеться у розслідуванні.

У 2023 році в росію ввезли близько 22 тисяч систем на суму близько $5 млн.

«Ростелеком» закуповував системи Gilat у березні 2024 року. Gilat також є партнером найбільших операторів супутникового зв'язку рф – дочірньої компанії «Ростелекому» РТКОММ, а також дочірнього бізнесу «Газпрому» – ТОВ «Газпром Космічні Системи».

Системи Gilat SkyEdge виготовляє в Ужгороді завод американської аутсорсингової компанії Jabil Circuit для ізраїльської корпорації Gilat Satellite Networks. Після початку війни вона не закрила російський бізнес і продовжує імпортувати обладнання через дочірню компанію ТОВ Гілат Сателлайт Нетворкс (Євразія).

Згідно з митними даними, пише «Слідство Інфо», значну частину товарів дочірньої компанії Jabil експортують до Угорщини.

На відміну від Gilat, Jabil вийшла з росії та закрила там виробництва. Втім, згідно з російськими митними даними, «українські» системи Gilat виготовлені саме Jabil.

У відповіді Jabil Inc. на запит «Слідство Інфо» йдеться, що підприємство в Ужгороді в Україні не здійснює постачання товарів до росії.

Бекграунд. Як повідомлялося, за даними Financial Times, загроза вторинних санкцій США перекрила для росії зовнішню торгівлю.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло