OKKO Group інвестує в аграрний сектор, придбавши частки у двох компаніях
АМКУ надав дозвіл GNG Retail Limited купити частку в статутному капіталі ТОВ «Укрполфрукт» і ТОВ «Гадз-Агро»

Антимонопольний комітет України дозволив компанії GNG Retail Limited, яка належить холдингу OKKO Group, придбати частку в статутному капіталі ТОВ «Укрполфрукт» та ТОВ «Гадз-Агро».
Це рішення було ухвалено на засіданні регулятора 9 травня.
Обидві фірми зареєстровані в селі Трибухівці біля Бучача Тернопільської області та належать заступнику голови Аграрного союзу України, Герою України Петру Гадзу. ТОВ «Гадз-Агро» було зареєстровано 1998 року, і Гадз володіє 100% компанії. Фірма успішно працює, її дохід у 2023 році становив 2,27 млрд грн, чистий прибуток – 11,49 млн грн. Активи компанії за підсумками 2023-го – 4,34 млрд грн, зобов'язання – 1,65 млрд грн. У штаті 1017 працівників.
Основний вид діяльності ТОВ «Гадз-Агро» – вирощування зернових, бобових і насіння олійних культур, а також вирощування овочів, баштанних, фруктів. Серед напрямів діяльності компанії – насінництво, тваринництво, перероблення молока, виробництво масла та сиру, цукру, борошна і круп тощо.
ТОВ «Укрполфрукт» було засновано 2017 року. Основний вид діяльності – вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників. Петро Гадз є кінцевим бенефіціарним власником, йому належить 75% компанії. Ще 15% – у Тараса Мельника і 10% – в Олега Грицака. За підсумками 2023-го ТОВ «Укрполфрукт» отримало 7,39 млн грн доходу і 2,18 млн грн чистого прибутку. Активи компанії торік зросли до 11,22 млн грн, зобов'язання становили 6,74 млн грн.
OKKO Group уже має концерн «Хлібпром», заснований 2003 року. Це п'ять виробничих підприємств: два хлібозаводи у Львові, завод із виготовлення хлібобулочних напівфабрикатів, завод «Вінницяхліб» та борошномельний комплекс «Явірмлин». З 2014 року окремим видом діяльності компанії є кавовий напрям.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Антимонопольний комітет України надав дозвіл кіпрській компанії GNG Retail Limited, яка є власником холдингу OKKO Group, на придбання компаній «Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь» і «Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь 3». Це рішення було ухвалено на засіданні 1 лютого.
За інформацією Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля, ці компанії мають намір звести вітроелектростанцію потужністю 150 МВт у Володимирському районі Волинської області.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].