Безпека у пріоритеті. Як територіальній громаді створити комісію з питань безпеки
U-LEAD з Європою

Безпека у пріоритеті. Як територіальній громаді створити комісію з питань безпеки

Та які є механізми її фінансування

Безпека у пріоритеті. Як територіальній громаді створити комісію з питань безпеки
Фото: ДСНС

Уже понад два роки питання безпеки є найбільш актуальним у житті громадян України. На місцевому рівні зона відповідальності лежить на спеціальних комісіях із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Питанням, як створити таку комісію, які вона має повноваження та які існують механізми фінансування, були присвячені дві інформаційні сесії Програми «U-LEAD з Європою», що відбулися цього тижня, повідомляє U-LEAD.

«Останні два місяці ми регулярно проводимо заходи з безпекових питань. За цей час ми розглядали процедуру створення укриттів та пунктів незламності у громадах, говорили про координацію роботи добровільних формування цивільного захисту та інші питання. Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відіграють важливу роль у забезпеченні належного рівня безпеки та цивільного захисту в громах. В умовах війни робота цих комісій дуже важлива, тому в громадах повинні знати алгоритм їх створення, основні повноваження та розуміти механізм фінансування для забезпечення їхньої роботи», – зазначив керівник Регіонального офісу U-LEAD у Кіровоградській області та модератор заходу Олег Яременко.

Керівник Регіонального офісу на Миколаївщині Олег Ільницький розповів про систему організації цивільного захисту на території України: «У межах цієї системи створюється територіальна підсистема, яка охоплює регіональний рівень і складається додатково з субланок громад. У кожній громаді має бути створена та налагодження система цивільного захисту, яка охоплюватиме всі населенні пункти».

Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері безпеки включають забезпечення цивільного захисту на відповідній території, створення аварійно-рятувальних служб, формувань і спеціалізованих служб цивільного захисту, пожежно-рятувальних підрозділів та інших формувань.

Створення комісій із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, які координуватимуть роботу всіх цих об’єднань, – одне із завдань органів місцевого самоврядування задля забезпечення належного рівня цивільного захисту. Такі комісії є постійно діючим органом, який утворюється виконавчим органом міської, селищної та сільської ради, для координації діяльності підприємств, установ та організацій, пов’язаної із забезпеченням техногенно-екологічної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і реагування на них.

«Залежно від безпекової ситуації та рівня загрози комісія забезпечує готовність до дій усіх служб і здійснює спостереження за станом довкілля, обстановкою на об’єктах промисловості, прилеглих територіях. В окремих випадках утворює штаб із ліквідації надзвичайної ситуації та створює належні умови для його роботи», – зазначив Олег Ільницький.

Створення комісій із питань ТЕБ та НС регулюється статтями кодексу Цивільного захисту України від 02.10.2012 та постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №409 «Про затвердження Типового положення про регіональну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій».

«Першим етапом створення комісії є підготовка питань для розгляду на сесії місцевої ради, після чого має відбуватися сесія і голосування за відповідні проєкти рішень. Третім і фінальним етапом є затвердження положення про комісію та її посадового й персонального складу виконкомом ради», – пояснив експерт U-LEAD.

Він наголосив, що положення про діяльність комісії з питань ТЕБ та НС має містити нормативне забезпечення її діяльності та визначати основні завдання.

Щодо механізмів фінансування заходів, які ухвалюються комісією з питань ТЕБ та НС, то, за словами радника з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу у Тернопільській області Сергія Триюди, що основними інструментами фінансування таких заходів є місцеві цільові програми, матеріальний резерв і резервний фонд.

«Комісія здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо розроблення й виконання цільових програм, здійснення заходів у сфері цивільного захисту та техногенно-екологічної безпеки. Таким чином рішення комісії обов’язково мають бути відображені у стратегічних документах громади, враховуватися при формуванні місцевих цільових програм та при здійсненні й фінансуванні заходів», – зазначив експерт.

Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. З цією метою Програма реалізовує велику низку навчальних заходів, які посилюють спроможності територіальних громад у різноманітних сферах.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло