Добудова третього енергоблока ХАЕС триватиме до трьох років – Галущенко

Добудова третього енергоблока ХАЕС триватиме до трьох років – Галущенко

Міністр енергетики зауважив, що ступінь готовності енергоблока наразі становить близько 85%

Добудова третього енергоблока ХАЕС триватиме до трьох років – Галущенко
Фото: Міненерго

Добудова третього енергоблока Хмельницької атомної електростанції займе 2,5 – 3 роки, водночас четвертого енергоблока – до 4 років.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає «Укрінформ».

За його словами, ступінь готовності третього енергоблока ХАЕС на сьогодні становить близько 85%.

«Ми оцінюємо можливість його добудови, з урахування трьохстороннього проєкту із США та Болгарією щодо отримання корпусів реакторів, протягом 2,5 – 3 років», – сказав Галущенко.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що компанія «Енергоатом» розпочала будівництво енергоблоків №5 та №6 Хмельницької АЕС за технологією АР1000 американської компанії Westinghouse. Це перший в Україні проєкт зі зведення атомних блоків за американською технологією.

На Хмельницьку АЕС також завезли перші партії ядерного палива Westinghouse. Тепер усі вітчизняні атомні електростанції працюватимуть на американському паливі. Раніше два блоки ХАЕС працювали на російському паливі, закупленому ще до повномасштабного вторгнення.

Пізніше один з блоків на Хмельницькій АЕС відключили через технічні неполадки. На той момент фахівці з’ясовували обставини та тривали роботи з усунення порушень.

Окрім цього, Міжнародне агентство з атомної енергії провело ротацію місій на чотирьох українських атомних електростанціях. Уточнюється, що на ВП «Рівненська АЕС», ВП «Південноукраїнська АЕС», ВП «Хмельницька АЕС» провели вже 21 ротацію. Водночас на ДСП «Чорнобильська АЕС» – 23 ротацію.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло