«Укрзалізниця» вимикатиме підсвітку на найбільших вокзалах, щоб економити електроенергію
Це стосується вокзалів у Києві, Львові, Дніпрі, Одесі та Харкові

«Укрзалізниця» у рамках заходів з економії електроенергії тимчасово вимикатиме підсвітку фасадів та окремих зон найбільших залізничних вокзалів країни у пікові години. Це стосується вокзалів у Києві, Львові, Дніпрі, Одесі та Харкові.
Про це повідомили в пресслужбі компанії.
«Укрзалізниця» економить споживання електроенергії разом з усією країною. У пікові години вимкнули підсвітку фасадів та окремих зон найбільших залізничних вокзалів країни», – йдеться в повідомленні компанії.
Зазначається, що таке рішення допоможе зменшити навантаження на енергосистему України в години пікового споживання.
Водночас УЗ запевняє, що всі вокзали й далі працюватимуть у звичайному режимі, забезпечуючи комфорт і безпеку пасажирів.
«Також у разі необхідності на вокзалах запрацюють пункти незламності, де будуть доступні альтернативні джерела живлення», – йдеться в повідомленні.
Бекграунд. Нагадаємо: наразі ситуація в енергосистемі вимагає вжиття заходів з економії електроенергії. Енергосистема України зазнала збитків більш ніж на $1 млрд через російські атаки. Основних пошкоджень зазнали об'єкти теплової та гідрогенерації, а також системи передачі електроенергії. Окрім того, тривають щоденні атаки на різні види енергооб'єктів дронами, балістичними ракетами або артилерією.
Попри те що квітень і травень є місяцями з найнижчим енергоспоживанням, уже зараз в Україні спостерігається дефіцит у пікові ранкові та вечірні години споживання.
Напередодні повідомлялося, що після атаки 8 травня імпорт електроенергії з Європи не може перекрити дефіцит, що виник після російських ударів, тому дефіцит генерації електроенергії в Україні досить великий.
Побудова нової архітектури української енергосистеми стала пріоритетним завданням. Над її реалізацією вже спільно працюють «Укренерго», НКРЕКП, Федерація роботодавців України, Єврокомісія та міжнародні донори. ЄС та МФО через інструмент Ukraine Facility готові надати інвесторам 7,8 млрд євро на покриття ризиків для компаній. Вони виділять 1,5 млрд євро на змішане фінансування для бізнесу та технічну допомогу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].