Гуманітарний пірс біля узбережжя Сектора Газа почав приймати вантажі

Гуманітарний пірс біля узбережжя Сектора Газа почав приймати вантажі

З відкриттям тимчасового пірса дещо забарилися через погодні умови

Гуманітарний пірс біля узбережжя Сектора Газа почав приймати вантажі
Фото: DR

Облаштований США тимчасовий гуманітарний морський пірс поблизу узбережжя Сектора Газа у п’ятницю, 17 травня, почав пропускати перші вантажівки. Про це повідомило Центральне командування Збройних сил США.

«Сьогодні приблизно о 9:00 (за часом Гази) вантажівки з гуманітарною допомогою почали рух на берег через тимчасовий пірс у Газі. Американські війська не висаджувалися на берег Гази. Це багатонаціональні зусилля з доставки додаткової допомоги палестинським цивільним у Газі через морський коридор, який має виключно гуманітарний характер і включатиме допомогу, надану низкою країн та гуманітарних організацій», – йдеться в повідомленні.

Підрозділи Міністерства оборони США розпочали зведення пірса 25 квітня. Однак через погодні умови було вирішено зібрати споруду в ізраїльському порту Ашдод. Переміщення конструктивних компонентів на місце встановлення розпочалося 15 травня.

Гуманітарна допомога доставлятиметься з Кіпру. Вантажі доправлятиме судно Sagamore (прапор – США). Першим вантажем стала партія гуманітарної допомоги від Великої Британії обсягом майже 100 тонн. «Ми разом зі США та Кіпром очолюємо міжнародні зусилля щодо створення морського коридору допомоги. Сьогоднішнє перше відправлення британської допомоги з Кіпру до тимчасового пірса біля Гази є важливим моментом у збільшенні цього потоку», – заявив британський прем'єр-міністр Ріші Сунак 15 травня.

Відкриття пірса дозволить збільшити потік гуманітарної допомоги до Сектора Газа. Спочатку пірс обслуговуватиме приблизно 90 вантажівок щодня, після повної готовності пропускна здатність збільшиться до 150 вантажівок. За інформацією ООН, протягом квітня середній щоденний гуманітарний трафік до Гази становив 200 вантажівок. Отже, зведення споруди суттєво збільшить потік гуманітарної допомоги.

Компоненти споруди – це тимчасовий плавучий пірс, дамба довжиною приблизно 1800 футів, яка виходить на берег, а також група суден матеріально-технічного забезпечення та барж, які транспортуватимуть вантажі від пірса до дамби. Загальна вартість реалізації проєкту становить $320 млн. Міноборони США планувало розпочати експлуатацію пірса на початку травня.

Ізраїль планує двоетапну перевірку гуманітарної допомоги. Спочатку вантажі перевірятимуться на Кіпрі, потім вони йтимуть через ізраїльські контрольно-пропускні пункти після проходження пірса. Ізраїль прагне запобігти будь-яким постачанням, які можуть потрапити до Хамасу й посилити його військові можливості.

Бекграунд. Президент Байден анонсував ідею облаштувати тимчасову гуманітарну перевалку на узбережжі Сектора Газа під час своєї промови перед нацією на початку березня 2024 року.

У березні Ізраїль розглядав можливість придбання порту на Кіпрі, який може стати резервним логістичним хабом у разі небезпеки найбільшому порту країни – Хайфі та пунктом перевірки вантажів, які прибуватимуть до майбутнього гуманітарного порту на узбережжі Сектора Газа, створення якого анонсували США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло