Bloomberg: російські танкери з нафтою простоюють місяцями через санкції

Bloomberg: російські танкери з нафтою простоюють місяцями через санкції

США можуть порушити ланцюг нафтових постачань москви, якщо захочуть

This text is also available in English
Bloomberg: російські танкери з нафтою простоюють місяцями через санкції
фото Pixaby

Майже кожен російський нафтовий танкер, який потрапив під санкції США, простоює вже кілька місяців.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Видання зазначає, що 40 російських суден потрапили під американські санкції восени 2023 року. Як правило, приводом для накладання санкцій ставало порушення цінового ліміту на нафту з росії.

Bloomberg пише, що лише один із підсанкційних танкерів, «СКФ Приморье», забрав вантаж у порту і прямує до Азії.

Як пише видання, подібний ефект може вказувати на те, що США «можуть порушити ланцюжок нафтових постачань москви, якщо захочуть».

При цьому зазначається, що зараз під обмеженнями знаходиться лише мала частина «тіньового флоту», який був створений за допомогою проксі-компаній рф задля обходу міжнародних обмежень.

У 2022 році країни «Великої сімки» (G7), Євросоюз та Австралія ввели цінову стелю на російську нафту у $60 за барель. Обмеження, встановлені через війну росії проти України, забороняють компаніям транспортувати і страхувати російську нафту, що продається дорожче за цю ціну.

Проте вже наприкінці 2022 року газета Financial Times повідомила, що росія сформувала «тіньовий флот» зі старих танкерів для перевезення нафти до Індії, Китаю та Туреччини в обхід західних санкцій.

Тоді він налічував понад сто суден. Влітку 2023 року Bloomberg писав, що західні компанії продовжують вести закупівлі російської нафти марки Urals з порушенням цінової стелі. Пізніше Вашингтон пообіцяв жорсткіше стежити за дотриманням цін на російську нафту.

Бекграунд. Як стало відомо, біля Греції через військові маневри заборонено комерційне судноплавство у районі, який вважається основним місцем обходу санкцій проти експорту російської нафти.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло