Греція, Кіпр і Мальта виступили проти санкцій щодо «тіньового флоту» рф – FT

Греція, Кіпр і Мальта виступили проти санкцій щодо «тіньового флоту» рф – FT

Країни стверджують, що санкції лише погіршать теперішню ситуацію

Греція, Кіпр і Мальта виступили проти санкцій щодо «тіньового флоту» рф – FT
Фото: dialog.ua

Греція, Кіпр і Мальта виступили проти посилення санкцій, спрямованих на «тіньовий флот» росії, який складається з напівлегальних нафтових танкерів. За їх словами, санкції лише погіршать теперішню ситуацію.

Про це повідомив Financial Times.

Йдеться про танкери, які росія використовує для транспортування сирої нафти з неперевіреною страховкою і туманними структурами власності.

Країни уточнили, що санкції змусять судноплавних операторів вдатися до ще більш непрозорих кроків, щоб приховати свій флот. Це може збільшити ризик великої морської катастрофи, що потенційно завдасть шкоди всій судноплавній галузі.

За даними видання, напередодні посли країн – членів ЄС обговорили проєкт нового пакета санкцій, який містить заборону на реекспорт зрідженого природного газу з рф.

За словами одного з учасників зустрічі, це є «кроком вперед», оскільки ЄС вперше офіційно націлився на російські газові продукти.

Двоє співрозмовників заявили, що існують розбіжності щодо масштабу заходів, але немає ідеологічного протистояння або безкомпромісних червоних ліній.

Пакет містить нові заходи проти обходу, спрямовані на закриття лазівок у чинних санкціях. Окрім цього, у ньому є також індивідуальні санкції проти понад 100 осіб, які причетні до депортації українців з окупованих територій і виробництва зброї.

Наголошується, що Євросоюз готується посилити санкції також проти білорусі, щоб закрити лазівку, яка дозволяла окупантам імпортувати розкішні автомобілі та інші західні товари, заборонені раніше запровадженими санкціями.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Туреччина постачає в Євросоюз російську нафту в обхід санкцій, попри заборону імпорту палива з росії до європейських країн.

Стамбул використовує лазівку в західних санкціях – їх можна обійти, якщо змінити марку палива. Таким чином Туреччина ввозить до ЄС «змішане» паливо, позначаючи нафту як турецьку.

Видання зазначає, що одним з основних імпортерів такого «змішаного» палива є Греція. При цьому Афіни запевняють, що країна здійснює відповідний контроль і не допускає порушень.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло