НКЦПФР повідомила про значний відплив гравців на ринках капіталу 2023 року
На кожну нову ліцензію припало вісім анульованих

У 2023 році НКЦПФР видала 19 ліцензій на провадження професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках, водночас анулювала – 151.
Про це йдеться у річному звіті НКЦПФР за 2023 рік.
Так, у 2023 році комісія видала 19 ліцензій, з них:
- ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з торгівлі фінансовими інструментами, а саме: брокерської діяльності – 3, дилерської діяльності – 2, субброкерської діяльності – 2, інвестиційного консультування – 1;
- ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу – депозитарної діяльності, а саме, депозитарної діяльності депозитарної установи – 3;
- ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу – клірингової діяльності, а саме, клірингової діяльності з визначення зобов’язань – 2;
- ліцензії на провадження професійної діяльності на організованих товарних ринках – діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних біржах – 2;
- ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами) – 4.
Водночас, за даними звіту, кількість анульованих 2023 року ліцензій за певним видом професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках становить 151, зокрема:
- діяльність із торгівлі фінансовими інструментами – 90;
- депозитарна діяльність депозитарної установи – 27;
- діяльність з організації торгівлі фінансовими інструментами – 4;
- діяльність з організації торгівлі продукцією на товарних біржах – 1;
- клірингова діяльність із визначення зобов’язань – 1;
- діяльність з управління активами інституційних інвесторів (діяльність з управління активами) – 21;
- діяльність з адміністрування недержавних пенсійних фондів -1;
- діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій із нерухомістю – 6;
Крім того, згідно з документом, за порушення вимог законодавства на ринках капіталу комісія зупинила 3 юридичним особам дію ліцензій на провадження професійної діяльності на ринках капіталу, зокрема, 1 юридичній особі було зупинено дію ліцензії постановою про накладення санкції за правопорушення на ринках капіталу та організованих товарних ринках, 2 юридичним особам було зупинено дію ліцензій Рішенням комісії за несплату ліцензіатами фінансових санкцій, що були застосовані до них при провадженні відповідного виду професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках.
А також 1 юридичній особі було відновлено дію ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що учасникам ринків капіталу більше не потрібен сертифікат як для отримання ліцензії. НКЦПФР, керуючись новим законодавством, повністю скасовує свої нормативні акти про сертифікацію фахівців. Наголошується, що відтепер працівникам усіх професійних учасників ринків капіталу не потрібен сертифікат як для отримання ліцензії, так і для провадження професійної діяльності, не лише під час дії воєнного стану, а й після його закінчення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].